Pistáciový zákusok
Pistáciový zákusok

Pistáciové rezy s citrónovým krémom fotorecept

izabella929 - fotkaizabella929, 1. júna 2019

Tieto zákusky som upiekla pre vojaka z povolania na dnešnú oslavu jeho 40-tych narodenín.

25
porcií
60 minút
príprava
2x10 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto zelené 2x:
5 ks
5 PL
5 PL
1
1 kl
na špic noža
na špic noža
Krém:
600 ml
1
4 PL
1
80 g
250 g
z 1 citróna
z 1 citróna
Navrch poleva:
200 g
1 PL
2 PL
1 PL
4 PL
4 bal
100 ml




Postup

  1. 1

    Vajcia s cukrom som vymiešala do peny

    Pistáciové rezy s citrónovým krémom (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Múku, prášok do pečiva, pistáciový puding, prášok do pečiva, sódu som zmiešala a preosiala do základu, napokon som pridala na špic noža gélové farbivo a všetko opatrne vmiešala

    Pistáciové rezy s citrónovým krémom (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Plech: 27x37 cm som vystlala paprierom na pečenie, cesto som vyliala a zarovnala. Rúru som nechala vyhriať na 180 °C a piekli sa oba korpusy 10 min. ešte za ho horúca som stiahla kožu z vrchu a nechala chladiť na mriežke

    Pistáciové rezy s citrónovým krémom (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    ..v mlieku som vymiešala Zlatý klas, vanilkový cukor a detskú krupicu a uvarila hustú kašu, nechala som ju s nádobou vychladiť v studenej vode. Maslo s cukrom som vymiešala do peny a po lyžici som zamiešala vychladnutú kašu

    Pistáciové rezy s citrónovým krémom (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    ..napokon som do krému nastrúhala kôru z jedného citrónu a šťavu

    Pistáciové rezy s citrónovým krémom (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    ..krém som rozdelila na 2 rovnaké časti na 2 hodiny uložila do chladničky stuhnúť

    Pistáciové rezy s citrónovým krémom (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    na podnos som uložila prvý zelený korpus a natrela som ho horúcim broskyňovým lekvárom

    Pistáciové rezy s citrónovým krémom (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    ..na lekvár som natrela polovicu krému

    Pistáciové rezy s citrónovým krémom (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    .. na krém som uložila v mandarínkovom džúse máčané piškóty

    Pistáciové rezy s citrónovým krémom (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    ..na piškóty som natrela druhú polovicu krému

    Pistáciové rezy s citrónovým krémom (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    .. a zakryla som druhým zeleným korpusom. Koláč som uložila na 1 hodinu do chladničky a keď stuhol, zaťažila som ho 3 kg múky a nechala do rána v chladničke

    Pistáciové rezy s citrónovým krémom (fotorecept) - obrázok 11
  12. 12

    ..druhý deň som pripravila čokoládovú polevu s pridaním gélového farbiva, poliala som koláč, hrebeňovou stierkou som urobila vlny a dala stuhnúť do chaldničky

    Pistáciové rezy s citrónovým krémom (fotorecept) - obrázok 12
  13. 13

    ..krájala som horúcim mokrým nožom na rezy a ozdobila šľahačkou

    Pistáciové rezy s citrónovým krémom (fotorecept) - obrázok 13
  14. 14

    ..pokrájané ukladám na podnos

    Pistáciové rezy s citrónovým krémom (fotorecept) - obrázok 14
  15. 15

    ..prajem vám dobrú chuť

    Pistáciové rezy s citrónovým krémom (fotorecept) - obrázok 15
  16. 16

    ..Pripravené všetko na oslavu..piekla som aj škvarkové pagáčiky a slané pečivo pre susedkinho manžela.

    Pistáciové rezy s citrónovým krémom (fotorecept) - obrázok 16

Diskusia k receptu

haji
Velmi pěkný recept, postup i fotky, krásná práce! Oslavenec bude jistě potěšený! Milá Izi, ráda bych ochutnala tvoje rezy, jistě jsou výborné! Přeji krásný víkend a pěknou oslavu!
grejsy
@Radox1 (1.6.2019 12:14)

Preto pistaciovy, lebo do cesta použila pistaciovy puding a ešte prifarbila cesto aj krém zeleným gélom. Veľmi pekné rezy oslávenec bude spokojný, všetko najlepšie mu prajem k jeho krásnej 40 - ke.
grejsy
@Grejsy (1.6.2019 14:38)

Nie do krému pridala zelený gél, ale do čokoládovej polevy, trochu som to poplietla. Ospravedlňujem sa.
paradis1
Mne sa náhodou tieto pistáciové rezy veľmi páčia. @Izabella je bezpochyby veľmi zručná a zaslúži si pochvalu.
@Angelikach , vadí ti názov pistáciové? Podľa teba ich mala nazvať mliečné? Však obsahuju najvyššie % mlieka. Myslím, že je to len a len vec autorky, ako si nazve svoj zákusok.
izabella929
@rubyrom ,všetkým zákusok chutil a páčil sa,,,bola som zaviazaná susedke za domáce hovädzie ,bravčové a jahňacie mäso,ktore môžem kúpiť od jej otecka,,,snažila som sa urobiť ho čo najlepšie,,ďakujem pekne za komentár,,,
1x haji
45678
@Izka k vôli týmto krásnym,nepochybne chutným zákuskom s pod Tvojich rúk som odhodlaná nechať sa naverbovat za vojaka:-)) až na to,že hovädzinku nemám :-) tak môžem iba obdivovať .
1x haji
motyka
Neterka má kamaráta vojaka z povolania, takže na nejakú príležitosť určite vyskúšam. Ináč k tvojim zákuskom nie je čo dodávať, len obdivovať.
Vďaka aj za nápad s ukladaním piškót, skrášli a vyzdvihne zákusok. Super...
1x haji
rony21
Dobrý deň pani Izabella.Na prvý pohľad ma rezy zaujali a tak som sa pustila do nich...výsledok viď.obr.Ďakujem za recept!!!


1x haji
haji
Blahopřeji k 2. ceně - receptov Jún 2019.
izabella929
@haji , milučká moja, ďakujem za link...chodím tu iba vtedy ak dostanem na meil upozornenie..vieš. ja nepečiem bez cukru, múky,masla a vajec, takže ani nečakám, aby môj zákusok niekoho zaujal a tobôž nie ešte vyhral niečo..
1x haji
izabella929
@rony21 , veľmi sa ti ospravedlňujem, ale ja do svojich zákuskov už viac po poďakovaní za komentáre nechodím, takže som nevidela tú úžasnú tvoju prácu..zákusok sa vydaril perfektne a pokračuj ďalej, máš krásne dielo za sebou...máš môj obdiv..
1x rony21