Turecká káva
Turecká káva

Turecká káva na ohni fotorecept

pavoltoogood - fotkapavoltoogood, 18. mája 2019

Originál turecká káva v džezve.

3
porcie
5 minút
príprava
15 minút
na 100 °C

Suroviny

70 g jemne mletá
4 dcl
10 g
5 g
4 ČL




Postup

  1. 1

    Do džezvy daj studenú vodu a priveď k varu.

    Turecká káva na ohni (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Pridaj 3 čajové lyžičky jemne mletej kávy, 1 čajovú lyžičku mletého kardamómu a pol lyžičky cejlónskej škorice.

    Turecká káva na ohni (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Pomaličky priveď k varu kým nezačne káva slabo peniť.

    Turecká káva na ohni (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Stiahni z plameňa, aby pena sadla a opäť priveď k druhému pomalému bublaniu. Pridaj 3 čajové lyžičky cukru a nechaj vrieť pomaly asi minútu, kým sadne káva dole.

    Turecká káva na ohni (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Podávame v malých šálkach horúce. Káva má byť korenistá a sladká ako zákusok.

    Turecká káva na ohni (fotorecept) - obrázok 5

Diskusia k receptu

dosa
... pamatam, takuto som pila kedysi davno v Suchumi len sa mi mari , ze na ohni mali plech s pieskom a dzezvy boli poukladane v nom a sibrinkovali, kym nezacala kypiet...
mijaita
Egyptane ji take tak vari ale doma na sporaku. Take ji nekdy tak delam, umim ji. Je dobra. Jenze oni nemaji moc dobry kafe. Mam lepsi :-)
rubyrom
Jen jednou v životě jsem pila takto připravenou kávu venku , v horkém písku a pak jsem ji často vařila v dževě doma. Úplně jsem na to zapomněla a dlouho jsem džezvu nepoužila. Děkuji za připomenutí , je to výborná káva. Jdu hledat džezvu.
kucharka
Robievam podobne, hlavne v lete, ked je teplo... ale na sporaku!
Pekny recept.
afataga
Takuto kavu obcas robievam, ked sa mi chce, aj ked nemam taku peknu dzezvu, ale bez korenin a cukru. Tie koreniny skusim, cukor urcite nie, mne nechuti kava s cukrom, s takym kvantom cukru by som to nevypila ani pod hrozbou nasilia :-).




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia