Špagety s paradajkami
Špagety s paradajkami

Špagety di Fabio

sarina - fotkasarina, 30. apríla 2019

Jeden mamin taliansky priateľ ma raz naučil úžasný a rýchly recept na špagety. A keďže ja cestoviny veľmi obľubujem, chcela som sa oň podeliť Zobraziť celý popisJeden mamin taliansky priateľ ma raz naučil úžasný a rýchly recept na špagety. A keďže ja cestoviny veľmi obľubujem, chcela som sa oň podeliť s ostatnými.

20 minút
príprava

Suroviny

2 PL
1 ks
1 strúčik
1 dcl
1 konzerva
1 bal.
 čerstvá
 (nemusí byť)




Postup

  1. 1

    Podľa bežného postupu dáme variť špagety do osolenej vody. Na panvici rozpálime olivový olej. Medzitým si nadrobno nakrájame cibuľku a cesnak a osmahneme.

  2. 2

    Keď je cibuľa osmažená do sklovita, prilejeme víno a necháme vypariť alkohol.

  3. 3

    Pridáme rajčiny, osolíme, okoreníme a necháme zovrieť.

  4. 4

    Na záver vytlačíme vyše polovice Bambina, pridáme bazalku, precedené špagety a dôkladne premiešame. Môžeme podávať so strúhaným parmezánom.

Diskusia k receptu

mirop
Super suroviny, nechapem preco to Slovak musi skazit pridanim bambina
evanaaa
@Zolik , haha, možno bol u nás.....inak, ja ani neviem, ako Bambino vôbec chutí, ešte som ho nemala.
radox1
kto chce kremovu pastu,pouzije mascarpone.a k tomu nejaky kvalitny syr ked tak.
1x zolik
zolik
@Radox1 (2.5.2019 19:18)
Mas pravdu a mam vyskusane nasledovne. Namiesto taveneho kremoveho polotovaru staci rozpustit kusok kvalitneho tvrdeho syru (nakrajany na male kusky, alebo nastruhany na hrubsie). Nieco na sposob svajciarskeho fondue. Vies ako to myslim?
sarina
On používal taliansky syr stracchino ale keďže to u nás nebolo povedal že sa tomu veľmi podobá naše bambino ;)
sarina
Určite áno :) syr ktorý on použil je stracchino ale keďže u nás nebolo povedal že sa tomu podobá naše bambino :) @Mirop (1.5.2019 09:50)





SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia