Pečená hliva
Pečená hliva

Zapekaná hliva ustricová vegan fotorecept

kvakac - fotkakvakac, 6. apríla 2019
Zapekaná hliva ustricová vegan (fotorecept)
Foto: kvakac

Toto mi prišlo na email. Vyskúšali sme a veľmi nám to chutilo. Tak som to sem pridal, len na osvieženie pamäti, lebo som zistil, Zobraziť celý popisToto mi prišlo na email. Vyskúšali sme a veľmi nám to chutilo. Tak som to sem pridal, len na osvieženie pamäti, lebo som zistil, že tu už je niečo také. Bol prvý piatok v mesiaci, tak sme to brali, ako príprava na veľký piatok.

3
porcie
10 minút
príprava
45 minút
na 200 °C

Suroviny

300 g
3 ks
1 - 2 hlavičky
1 menšia hrsť (čerstvé)
1 menšia hrsť (čerstvá)
1/2 KL
4 - 5 PL
1/2 KL
Príloha:
500 g
1 PL




Postup

  1. 1

    Hlivu očistíme od hrubej časti. Potrháme si na veľkosť podľa seba. Počítajte, že sa pečením zmenší. Dávame to do väčšej misy.

    Zapekaná hliva ustricová vegan (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    K tomu priložíme očistený cesnak celé strúčiky s cibuľkou. Nebojte sa cesnaku, on sa upečie. Cibuľku krájame na kolieska aj s vňaťou.

    Zapekaná hliva ustricová vegan (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Ďalej pridáme pokrájané oregano a bazalku do misy. Napokon korenie, rascu a osolíme.

    Zapekaná hliva ustricová vegan (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Polejeme olejom a dobre premiešame. Preložíme to do hrnca na pečenie a dáme do rúry piecť pri 200 °C asi 45 minút.

    Zapekaná hliva ustricová vegan (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Dobré sú k tomu aj takéto špecle. Prílohu si zvoľte sami.

    Zapekaná hliva ustricová vegan (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Tieto stačí na panvici a lyžici oleja opiecť. Za chvíľu sú hotové. Nemusia sa variť.

    Zapekaná hliva ustricová vegan (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Potom už len naložíme a vychutnávame, teda aspoň ženy. Ja mám vo vačku 20 cm kúsok klobásy a potajme k tomu odhrýzam, keď sa nepozerajú. To aby som nedostal bolenie brucha s takou planinou.

    Zapekaná hliva ustricová vegan (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Ako zákusok sme podávali ešte k tomu opečené šampióny. Tie stačí dať na plech trochu osoliť a posypať rascou a za 10 minút sú v rúre opečené na 200 °C. Je to taká chuťovka k tomu. Takže bol hubový piatok.

    Zapekaná hliva ustricová vegan (fotorecept) - obrázok 8

Diskusia k receptu

haji
Mně by moc chutnalo, hlívu miluju. Ještě se zeptám, zda jsi pekl zakryté? Krásná, prudce jedlá fota!
kvakac
@Haji (6.4.2019 14:36)

Ďakujem nie nezakrýval som to. Mne už slabšie pečie ta rúra a chcel som to dobré prepiecť. A novú rúru nie a nie vyhrať.
haji
@Kvakac (6.4.2019 14:46)
Děkuji za odpověď. Já mám od loňska novou troubu /stará byla super, ale už z ní šel strach/ a vypadá to na to, že se pořád mám co učit. Nevyhrala jsem, ale oholila - depilovala jsem si hezky účet. Dnes jsem pekla mamince kachnu - zážitkový adrenalin mi teprve teď začíná pozvolna klesat. Tož tak s novú rúrú.
kvakac
@Haji (6.4.2019 15:06)

To je pravda nadávame na staré. No pokiaľ si zas zvykneme na nové, tak už aj to bude staré. No ale na čo by sme nadávali, keby bolo všetko ideálne, tak by nás to nebavilo no nie.
používateľ nemá avatar
123
123
špecle som sa naučila jesť v Maďarsku-zachutili mi , hlivu tiež môžem - a občas niečo bez mäsa môže byť /manžel musí, však varím ja/... a že je to aj zdravé...
kvakac
@123 (6.4.2019 17:08)

Ďakujem za koment. To mi pripomenulo jedného pána, keď vyhlásil ja som hlava rodiny a manželka skromne, ja som ten krk čo s tou hlavou hýbe.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia