Cesnak na masle
Cesnak na masle

Česnek na másle fotorecept

mijaita - fotkamijaita, 2. apríla 2019
Česnek na másle (fotorecept)
Foto: mijaita
1
porcia
3 minút
príprava
25 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 veľká hlavička
1 PL




Postup

  1. 1

    Pelici česneku rozebereme na stroužky a neloupané vaříme ve vodě cca 15 minut.

    Česnek na másle (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Vyndáme z vody, nebo slejeme a necháme vychladnout. Pak odstraníme slupky. Jde to snadno a ukládáme do misky.

    Česnek na másle (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    V pánvičce nebo kastrůlku rozpustíme máslo a vyloupané stroužky v něm pár minut opékáme do lehounce růžové barvy.

    Česnek na másle (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    V másle stroužky rozmačkáme, osolíme, eventuelně i opepříme a část necháme vcelku. Mažeme na opečenou bagetu, nebo chleba (mám ráda žitný, semínkový). Také je takhle připravený česnek hodně dobrý k masu. To nemačkám, nechávám celé, opečené stroužky.

Diskusia k receptu

používateľ nemá avatar
123
123
fakt, zaujímavé... takto uvariť cesnak a následne ho pripiecť - nepoznané... odskúšam, cesnak môžem, zatiaľ som ho iba rozdrvený dávala na hrianky, som zvedavá na novú chuť - aj keď prácnejšiu
cesminaz
Fíha,toto je zaujímavá dobrota ;-) Cesnak doma všetci zbožnujeme,určite raz vyskúšam.
klukodvody
Česnek v jakékoliv formě. Moc zajímavé a určitě si vylepším kondici a udělám. Mám krásný modrý paličák a bude spokojený. Díky a zdravíme. Máš odpověď na e-mailu.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia