Pečené donuty
Pečené donuty

Pečené donutky fotorecept

skatulka - fotkaskatulka, 30. marca 2019
Pečené donutky (fotorecept)
Foto: skatulka

Ak chcete vyskúšať donutky, ale nechcete ich pripravovať vyprážané na oleji, vyskúšajte tieto pečené v rúre. S farebnou posýpkou zaručene zaujmú všetky deti.

30
porcií
60 minút
príprava
15 minút
na 180 °C

Suroviny

200 ml
1 bal.
500 g
80 g
150 g
1/2 kocky
1 ks
Poleva:
100 g
1 PL
1 PL horúca




Postup

  1. 1

    Z mlieka, droždia a trošku cukru si pripravíme kvások. Zmiešame ho s múkou, cukrom, roztopeným maslom a vajcom.

    Pečené donutky (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Necháme vykysnúť, minimálne pol hodinu a vyvaľkáme asi na 1,5 cm.

    Pečené donutky (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Vykrajujeme donutky, v strede vykrojíme dieru. Pečieme na 180 °C asi 15 minút.

    Pečené donutky (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Po vychladnutí namočíme do polevy a ozdobíme.

    Pečené donutky (fotorecept) - obrázok 4

Diskusia k receptu

evanaaa
Donutky sú napohľad pekné a iste chutné, tá poleva deti zaujme. Nemusia byť nafúknuté.....Nevšímaj si čo píše @Gerberka , jej komenty nestoja za nič, pretože vždy len kritizuje, ešte nič nepochválila, akoby bola ona perfektná kuchárka, až na to, že sem ešte ani jeden svoj výtvor nedala.
begonia2
@Lenuckaaa (31.3.2019 13:09)

Najlepšie na tom je, že si sama nepridala ani jeden recept. Každého len kritizuješ a sama nič nedokážeš. Mama ťa nenaučila slušností? Neviem vážená redakcia prečo ste už dávno nezrušili jej nick? Veď je to jedovatý trol a nakazí aj iných. Viem, že to nie je pekné, čo som napísala, ale nedá mi nereagovať. Pekný deň želám ostatným.
evanaaa
@Lenuckaaa , ak si všimneš rok pridania mojich receptov, zistíš, že to bolo dávnešie. Tu na Vareche som takmer od začiatku. Tiež som sa snažila pridávať spočiatku recepty, ale boli tu reči, že bez fotopostupu je to nanič, aj sama som to uznala, viem, že o tak pridané recepty nie je záujem, keďže som nemala možnosť dávať fotky (nemala som čím fotiť), tak som s receptami prestala.....len toľko.
skatulka
@Babav (31.3.2019 19:44)

Ďakujem, pozerala som, že predávajú aj formu, ale ja nerada skladujem doma veci, ktoré by som využila asi len párkrát do roka. Ale máš ich krásne. :)
skatulka
@Gerberka (30.3.2019 16:33)

Škoda, že som nedala fotku v priereze, myslím, že boli fajn. Nie teda úplne ako vyprážané, ale to som písala.
skatulka
@Evanaaa (30.3.2019 18:10)

Ďakujem za podporu. Áno, treba najprv vyskúšať, nám chutili. A nemusí byť všetko zasa úplne dokonalé. :)
haji
Řeči se vedou a voda teče. Nenech si kazit náladu, o to jde.
fazulka
Výborný recept...včera som piekla a dnes neostal ani jediný kúsok..vďaka za dobrý recept




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia