Kokosový zákusok
Kokosový zákusok

Kokosový krémeš fotorecept

olinecka - fotkaolinecka, 1. apríla 2019
Kokosový krémeš (fotorecept)
Foto: olinecka

Tento krémeš urobiť nie je náročné, preto odporúčam aj začiatočníkom.

40 minút
príprava
30 minút
na 190 °C

Suroviny

Cesto:
7 ks
200 g
150 g (jemný)
3 PL
1 bal.
Krém:
700 ml
7 ks
2 bal.
2 bal.
3-4 PL
200 g
Dokončenie:
500 ml
1 bal.
 (na posypanie)




Postup

  1. 1

    Pripravme si ingrediencie na cesto.

    Kokosový krémeš (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Ingrediencie na plnku.

    Kokosový krémeš (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Cesto: Bielky s cukrom vyšľaháme do tuha. Kokos, múku, prášok do pečiva zmiešame spolu, po častiach pridávame do snehového cesta, premiešame.

    Kokosový krémeš (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Plech vyložíme papierom na pečenie rovnomerne rozotrieme cesto. Rúru predhrejeme na 190 stupňov a pečieme 30 minút. Po upečení necháme vychladnúť a odstranime papier na pečenie.

    Kokosový krémeš (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Krém: Maslo vymiešame do hladka. V mlieku uvaríme Zlatý klas, žĺtky, cukor na hustý krém, ktorý po vychladnutí spojíme s maslom.

    Kokosový krémeš (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Krémom potrieme korpus.

    Kokosový krémeš (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Smotanu na šľahanie spolu so Smetafixom vyšľaháme do tuha. Ja som mala uvarenú karamelovú šľahačku, tak som dala karamelovú.

    Kokosový krémeš (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Šľahačku nanesieme na krém, uhladime a zákusok dáme do chladničky aspoň na 3-4 hodiny alebo cez noc stuhnúť. Pred podávaním posypeme kokosom. Dobrú chuť.

    Kokosový krémeš (fotorecept) - obrázok 8

Diskusia k receptu

klukodvody
Nemohli bychom přijet na kousek? Krásné a budu moc loudit u ženy aby to udělala. Tohle prostě je mimo mně. To neumím a nebo vlastně se o to ani nepokouším. To je záležitost pro jemné ručičky mojí manželky. Krása a moc díky. Srdečně zdravíme. Vypadá to že bude, ženuška se zahloubala na druhém počítači do receptu.
martamm
Pekny kremes, manzel ma rad kokosove, urcite ho spravim. Mam otazocku, ako si robila karamelovu slahacku?




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia