Ovarová polievka
Ovarová polievka

Ovarová polievka s krúpami fotorecept

kvakac - fotkakvakac, 16. marca 2019
Ovarová polievka s krúpami (fotorecept)
Foto: kvakac

Išiel som robiť bravčové koleno na kapuste a potreboval som ovar. Ako tradičné som ho urobil dosť, tak aj polievka ešte z neho Zobraziť celý popisIšiel som robiť bravčové koleno na kapuste a potreboval som ovar. Ako tradičné som ho urobil dosť, tak aj polievka ešte z neho vyšla.

8 - 10
porcií
160 minút
príprava
35 minút
tepelná úprava

Suroviny

Na ovar:
750 g
500 g
1 ks
2 ks
8 strúčikov
5 ks
15 ks
3 ks
5 ks
Na polievku:
3 l
1 PL
1 ks
200 g




Postup

  1. 1

    Bravčové chvosty a všetko ostatné na ovar dáme do hrnca a varíme asi dve a pol hodiny, alebo do vtedy, aby mäso išlo ľahko obrať. Srdce a pečeň vytiahneme skôr. Ovar nesolíme.

    Ovarová polievka s krúpami (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Srdce a pečeň vytiahneme skôr, necháme vychladnúť a pokrájame. Krúpy umyjeme vo vode a pridáme k srdcu a pečeni.

    Ovarová polievka s krúpami (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Uvarené chvostíky necháme trochu vychladnúť a mäso oberieme.

    Ovarová polievka s krúpami (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Dáme do hrnca. Pridáme krúpy, pečeň, srdce a zalejeme ovarom, ktorý prelejeme cez sitko. Osolíme, okoreníme a varíme asi 20 minút. Tak, aby boli krúpy uvarené.

    Ovarová polievka s krúpami (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Keď sú už krúpy mäkké, pridáme majorán a odstavíme zo sporáku.

    Ovarová polievka s krúpami (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Máme túto polievku veľmi radi. V takomto uplakanom počasí veľmi chutí.

    Ovarová polievka s krúpami (fotorecept) - obrázok 6

Diskusia k receptu

haji
Oh, ty jsi jako motorová myš, jeden chlapský recept lepší než druhý. Krásná fota! S chutí bych si talíř tvé ovarové polévky dala. Jsi šikovný!
45678
@kvakac a ja som premýšľala, kde zobrať pod koleno ovar a vysvetlenie je tu,naviac s výbornou,pre mňa obľúbenou polievkou:-) boduješ ..
kvakac
@45678 (16.3.2019 17:37)

Ďakujem za koment. Z tých chvostikov je fakt dobrý ovar, ba dokonca aj huspenina je z nich dobra.
kvakac
@Klukodvody (17.3.2019 16:11)

Ďakujem za koment. Nám moc chutí takáto polievka. Je len občas tak si ju vždy vychutnáme. Tiež vás zdravím.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia