Dusené muflonie mäso
Dusené muflonie mäso

Muflónie plece v pomalom hrnci fotorecept

kvakac - fotkakvakac, 9. marca 2019
Muflónie plece v pomalom hrnci (fotorecept)
Foto: kvakac

Tento recept pridávam ak niekto nevie čo s muflónom. Predlohou mi bol recept od @Kimla a niečo mi poradil svokor.

10
porcií
35 minút
príprava
360 minút
na 90 - 100 °C

Suroviny

1300 g
7 strúčikov
200 g
150 g
250 g (2 ks) čerstvá
100 g prerastená
200 ml
300 ml
1 kopcovitá PL
Koreniny:
6 ks
3 ks
1 ks ( podľa chuti)
4 ks
2 cm
Ešte:
1 ks (nemusí byť)
2 PL




Postup

  1. 1

    Plece bolo na dva kusy v balíčku. Už pekne očistené. Mäso osolíme.

    Muflónie plece v pomalom hrnci (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Do stredu dáme klobásu (nie je povinná) a mäso previažeme, lepšie sa potom s ním robí.

    Muflónie plece v pomalom hrnci (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Do hrnca s pevným dnom dáme masť zohriať a pridáme na drobno pokrájané hrušky (asi 1 cm) bez šupky. Potom opečieme zo všetkých strán mäso. Mäso vyberieme a dáme do pomalého hrnca, kde sme dali vývar a zapli ho vopred.

    Muflónie plece v pomalom hrnci (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Vo výpeku riadne opečieme cibuľu a slaninu. Postupne pridáme hríby, cesnak, klinčeky a škoricu. Hríby pokrájame a cesnak len očistíme a necháme cele strúčiky. Musíme všetko pridávať, tak aby sa to stále smažilo.

    Muflónie plece v pomalom hrnci (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Napokon pridáme paradajkový pretlak. Necháme ho dobre rozpustiť. Na záver podlejeme vínom. Povaríme asi päť minút.

    Muflónie plece v pomalom hrnci (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    A všetko nalejeme do pomalého hrnca, ktorý nastavíme na 6 hodín na Low. Trochu osolíme a necháme na pokoji. Ideme kosiť trávu, alebo na pivo. Treba nejakú činnosť si nájsť, aby sme nevŕtali zbytočne do hrnca. Pred koncom varenia si pripravíme nejakú prílohu k tomu. Ja som urobil zemiakovú kašu s brusnicami. Tie kašu viac doladia k divine.

    Muflónie plece v pomalom hrnci (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Po tej dobe mäso vyberieme pokrájame na plátky a omáčku si ešte povaríme na nami požadovanú hustotu.

    Muflónie plece v pomalom hrnci (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Na taniere si nakladáme podľa seba túto dobrotu. Ja som pridal ešte brusnicový kompót. No čo na zaver - dobre to @Kimlo vymyslel vďaka za nápad.

    Muflónie plece v pomalom hrnci (fotorecept) - obrázok 8

Diskusia k receptu

haji
Super recept! Kdo umí, ten umí, jsi náramně šikovný! Krásná fota, až mi tečú slinky. Krásná práce!!
bystro
Moj ty duchod, ktorého sa nedožijem, riadne si urobil. Dal by som si hneď miesto maslového rožku, ktorý teraz žujem.
1x kvakac
kimlo
Úžasne si navaril. Mne tu práve rozvoniava segedín zo srncej lopatky...
kvakac
@Kimlo (10.3.2019 08:18)

Vďaka za koment. To by ma zaujímalo a ako tu smotanu tam dávaš a čí sa nezrazí. Hoď to na net. To musí byť tiež dobrota. Ja mám pekné údené kolena , tak by som to skúsil.
kvakac
@Mraveci (10.3.2019 07:30)

Vďaka za koment. Topoľčianky Š.L. predávajú karpatskú divinu rôznu a dávajú ju do poľovných obchodov. Treba skúsiť na nete môžno bude tiež na blízku.
kvakac
@Bystro (10.3.2019 07:49)

Ďakujem za koment. Treba nejakú poriadnu klobásu na raňajky a nie maslový rožok, čo si nejaká slečinka? Ha - ha.
2x haji a bembo
kimlo
@Kvakac (10.3.2019 11:10)
Robím to takto: po uvarení v pomalom hrnci (bez smotany) to prelejem do normálneho hrnca a dám na sporák a privediem do varu. V smotane na slahanie 30% dobre rozmiesam asi 2 PL hladkej muky a vylejem do gulášu, potom pomaly varím asi 30 minút. Viem že je to zahusťovanie tzv. lepom ale inak som segedín zahusťovať nevidel, dokonca ani od šéfkuchárov.



haji
@Kimlo (10.3.2019 13:58)
Krása! Záklechtka /lep/, není sprosté slovo. Jen nepasuje do módních trendů v kuchyni. Nic víc a nic míň. Když se provaří, jak má /těch 30 minut/, není co řešit. S chutí bych si tvůj segoš dala!
1x kvakac
kvakac
@Kimlo (10.3.2019 13:58)

Vďaka za radu, to som nevedel oko tu smotanu. Segedin vyzerá perfektne. Vyskúšam v týždni.
afataga
@Kvakac (10.3.2019 11:10)

Ak sa bojis, ze sa smotana zrazi, odober do misky, alebo salky zo dve naberacky horucej stavy z masa a v nej rozmiesaj smotanu, ja to robim takou pruzinou, ked to potom vyrutis do horuceho jedla, nedostane smotana teplotny sok a nezrazi sa.
kvakac
@Afataga (10.3.2019 15:40)

Vďaka za radu skúsim to tak. Veď som to už kdesi počul, ale hlava moja deravá to vyfúkla von. Tú pružinu mám aj ja. Potom dám vedieť.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia