Dusená bravčová krkovička
Dusená bravčová krkovička

Bravčová krkovička na póre a červenom víne so šampiňónmi fotorecept

izabella929 - fotkaizabella929, 6. marca 2019

Náš nedeľný obed

2
porcie
20 minút
príprava
10 minút
na 180 °C

Suroviny

300 g
1 PL
1 ks čerstvý
1 KL
50 ml
50 ml
5 ks
podľa chuti
1 ks




Postup

  1. 1

    Bravčovú krkovičku som umyla, osušila a naklepala.

    Bravčová krkovička na póre a červenom víne so šampiňónmi (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Na panvici som rozohriala masť, pridala som mäso a opiekla z oboch strán.

    Bravčová krkovička na póre a červenom víne so šampiňónmi (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Pór som nakrájala na kolieska,

    Bravčová krkovička na póre a červenom víne so šampiňónmi (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    ..pridala som ho k mäsu.

    Bravčová krkovička na póre a červenom víne so šampiňónmi (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Mäso som osolila, okorenila, pridala horčicu, poliala vývarom a len chvíľku nechala prevrieť, kým sa tekutina odparila.

    Bravčová krkovička na póre a červenom víne so šampiňónmi (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Poliala červeným vínom a už iba pár minút opiekla.

    Bravčová krkovička na póre a červenom víne so šampiňónmi (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Pripravila som šampiňóny. Na panvicu som dala maslo, pridala som cibuľu, pokrájané šampiňóny, opiekla, osolila, okorenila...

    Bravčová krkovička na póre a červenom víne so šampiňónmi (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    ... chvíľu opiekla a hotovo.

    Bravčová krkovička na póre a červenom víne so šampiňónmi (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Podávala som s cestovinami penne. Prajem vám dobrú chuť

    Bravčová krkovička na póre a červenom víne so šampiňónmi (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    ..pripravovala som krkovičku, tento obrázok sa mi zatúlal...už som myslela na tento týždeň, že budem robiť karé..ospravedlňujem sa..

    Bravčová krkovička na póre a červenom víne so šampiňónmi (fotorecept) - obrázok 10

Diskusia k receptu

terinka55
Jedlo to je fajnové, aj dobre vyzerá.
Asi si sa pomýlila: v názve máš karé a pracovala si s krkovičkou. Malá chybička sa stala.
1x lakey5
haji
Příjemný recept, chutný oběd! Karé aj krkovica, maso je dva v jednom - poctivý kus.
mathias
Uložené v KK,ale ja by som to podaval miesto cestovin s varenymi zemiakmi s petrzlenovou vnatkou alebo opekané. Autorka receptu je dobra kucharka,sudim podla receptov
45678
Izka,mne by stačila iba krkovička so šampiňónmi,bez cestovín,však je pôst:-))
používateľ nemá avatar
123
123
však to aj karé je, nie krkovička...
haji
Karé navazuje na krkovičku, nebo naopak. Prostě se v jednom místě scházejí. Plát masa zde vyfocený je část karé /světlé maso/ a část krkovičky /tmavé maso/. Je to cca 70% karé na 30% krkovičky. Takový kousek mám nejraději!
1x frezia
izabella929
@terinka55 , ospravedlňujem sa, pri písaní receptu som sa pomýlila a nebolo to zámerne..niekam sa mi stratila fotka celého mäsa a to ma zmýlilo..už som asi myslela na karé, ktoré chcem robiť najbližšie k obedu..ja mám toto mäso od susedkinho švagra, predal mi ho keď nedávno zabíjal..sama som si krkovičku aj karé vykostila..
izabella929
@mathias , ďakujem pekne..mám tu už na Vareche.sk 1200 receptov, robila som už takmer všetko..
mohla som ako prílohu podávať zemiaky, ale robila som iné jedlo a mala som už uvarené penne..ale najradšej mám mäso len so šalátom..
izabella929
@45678 , áno . viem o tom že je už pôst..iste mohlo byť jednoducho s nejakým šalátom.-)srdečne pozdravujem a vďaka za komentár.)
radox1
co tam po tom ake je to mäso,hlavne je,ze je domace od susedkinho švagra,ktory zabijal.
1x leaela
rubyrom
Mě je úplně fuk jestli karé nebo krkovička, vypadá to super a mě by chutnalo!




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia