Pečená cibuľa
Pečená cibuľa

Pečená červená cibule s rukolou a ořechy fotorecept

mijaita - fotkamijaita, 25. februára 2019
Pečená červená cibule s rukolou a ořechy (fotorecept)
Foto: mijaita

Nevím, jestli to je salát, nebo jen chuťovka, předkrm. Chuť sladké cibule a navinulé salsy a rukoly je úžasná kombinace doplněná křupavými ořechy. Zobraziť celý popisNevím, jestli to je salát, nebo jen chuťovka, předkrm. Chuť sladké cibule a navinulé salsy a rukoly je úžasná kombinace doplněná křupavými ořechy.

3
porcie
10 minút
príprava
40 minút
na 180 °C

Suroviny

3 ks veľká
2 PL (alebo orechový)
Zálievka:
2 PL
1 PL (alebo orechový)
1 strúčik
2 PL
štipka




Postup

  1. 1

    Než začneme s přípravou, dáme rozehřát troubu cca na 180 - 190 °C. 3 velké červené cibule oloupeme a nakrájíme přes šířku na silnější kolečka. Tak 2 cm silná. Pokládáme na plech s folií nebo pečícím papírem. Na obrázku je množství koleček z použitých 3 cibulí.

    Pečená červená cibule s rukolou a ořechy (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Kolečka cibule pokapeme, nebo štětečkem potřeme olejem, lehce osolíme a do rozehřáté trouby dáme péct. Doba pečení je zhruba 40 minut. Zhruba v polovině pečení, když už je patrné, že cibule hnědne, každé kolečko ještě otočíme. Je potřeba to hlídat aby se cibule nespálila, ale byla hezky hnědá.

  3. 3

    Upečenou cibuli opatrně přeneseme na připravenou mísu, na které budeme servírovat.

    Pečená červená cibule s rukolou a ořechy (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Než cibule vychladne, smícháme olej, ocet, prolisovaný česnek a vodu v misce a vyšleháme do emulze. Lehce dosolíme. Žádný cukr není potřeba, cibule je sladká dost.

  5. 5

    Na míse naaranžujeme cibuli s rukolou, posypeme většími kousky vlašských ořechů a kávovou lžičkou pokropíme jednotlivá kolečka cibule a rukolu.

Diskusia k receptu

farbuska
Práve mám cibuľovú marmeládu, ktorá je úplne skvelá. Aj toto musí chutiť podobne dobre. Bude čoskoro. Ďakujem za recept.
denyany
Všetky ingrediencie mám, len neviem, kedy bude aj čas. Ale ak nie tento týždeň, budúci určite vyskúšam.Pečenú cibuľu a vôbec cibuľu môžem a v takejto kombinácii...juj, až mi sliny tečú!
atulienka
To vyzerá prudko jedlé a chutné. Vyskúšam. Vďaka za recept.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia