Plnené slané palacinky
Plnené slané palacinky

Palačinka s kuřecím masem a zeleninou fotorecept

klukodvody - fotkaklukodvody, 13. februára 2019

Tak jsem koukal na TV Varecha na palačinku. Měl jsem svoji připravenou a najednou vidím je tu ve videu. No ale myslím, že ta Zobraziť celý popisTak jsem koukal na TV Varecha na palačinku. Měl jsem svoji připravenou a najednou vidím je tu ve videu. No ale myslím, že ta moje je jiná přípravou, složením, úpravou a hlavně také surovinami. No to je ale na Vašem posouzení. Je to zase z mé knihy kde jsem měl období palačinek a to na sladko i naslano podle toho jaké bylo složení hostů. Je to docela neuvěřitelné, ale tohle jídlo je dost syté, alespoň pro dědka jako jsem já, ale dobré a rád se přemůžu. Tak posuďte sami a hlavně - nekopíruji.

4
porcie
20 minút
príprava
50 minút
na 220 °C

Suroviny

2 stonky
asi 20-30 cm
1 ks
2 ks (mini)
3 strúčiky
asi 7 ks menších
1 ks
2 ks
4 ks
podľa chuti
podľa potreby
podľa potreby
1 PL
3-4 PL
2 ks
1/2 hlavičky




Postup

  1. 1

    Já začnu masem. To není focená příprava, upéct kuřecí skelet asi není potřeba fotit. Dlouho nekupuji porcované kuře. To dělám doma, je to mimo jiné mnohem levnější. Vezmu na toto jídlo dvě kuřata, odříznu stehna a odříznu prsa. Zbytek rozsekám na menší kusy. Cibuli nakrájím poměrně nahrubo, česnek rozkrojím na polovinu, dám sádlo, okořením a dám do vyhřáté trouby a upeču. Potom se jdu věnovat svému a poprosím manželku, aby vše obrala a mám tohle.

    Palačinka s kuřecím masem a zeleninou (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    No a připravíme a očistíme si zeleninu. Doporučuji nezapomenout ten řapíkatý celer oškrábnout škrabkou na brambory. Má takové nepříjemné fousy, které mně v jídle vadí. Žampiony jenom otřu suchou utěrkou.

    Palačinka s kuřecím masem a zeleninou (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Všechno nakrájíme a nasekáme asi takhle. Kuřecí obrané maso si nasekáme na trochu menší kousky, aby nám to nepadalo.

    Palačinka s kuřecím masem a zeleninou (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Na lžíci oleje si dáme orestovat zeleninu. Tu dáme nejdřív, protože maso je hotové.

    Palačinka s kuřecím masem a zeleninou (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Zeleninu osolíme, opepříme, jiné koření nepoužívám. Kuřecí maso je ochucené, zelenina má své aroma a pak tam přidám sladkou chilli a výpek. No a přidáme maso.

    Palačinka s kuřecím masem a zeleninou (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Společně orestujeme, přidáme chilli omáčku a trochu výpeku, promícháme a dáme na menší plamen jen tak probublávat a vydusit.

    Palačinka s kuřecím masem a zeleninou (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Mezitím si uděláme těsto na palačinky a smažíme. Není nutné dělat moc slabounké, je to přece jen hlavní chod.

    Palačinka s kuřecím masem a zeleninou (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Palačinky si přendáme na talíř naplníme a sníme,

    Palačinka s kuřecím masem a zeleninou (fotorecept) - obrázok 8

Diskusia k receptu

haji
Výborné jídlo. Jen moje maličkost by si nahoru dala dipík, nějaký jemňoučký. Chodívala jsem na palačinky v Praze do palačinkárny. Hlava mi šla okolo, oči a bříško se ne a ne rozhodnout, jakou náplň si dát. Jsi mě inspiroval, milý Josefe! Jen já nemám manželku k ruce, to beru jako handicap. Hezký večer přeji tobě i paní! Děkuji za receptík!
klukodvody
@Haji (13.2.2019 20:23)

Haji milá. Nevím, ale ten dipík je vlastně vevnitř. To udělá docela dost sosíku a asi by to bylo přemokřené. Nevím. Také jsem o tom přemýšlel. Moc Tě oba pozdravujeme.
haji
@Klukodvody (13.2.2019 21:59)
Já nemyslela nalít na palačinku. V malinké mističce k tomu. A to já prosím nejsem zastánce podobných atrakcí. Prostě maličký bonusek... Nejspíš to mám z hladu, chjo
klukodvody
@Haji (13.2.2019 22:17)

No já zapomněl na jednu věc. Měli jsme k tomu zelný salát s pomeranči co jsem dělal k večeři a nějak mně to nedošlo. Tak zatím a moc zdravíme.
haji
@Klukodvody (13.2.2019 22:48)
Bingo! Děkuji i za pozdravení! Přeji dobrou noc a šťastné ráno začínajícího tušení jara a láskyplného Sv. Valentýna!
pivonka
@Klukodvody , tá tvoja kniha receptov, to je ostrov pokladov. Tiež si kurča porcujem doma a zbytok som doteraz používala na polievku, toto je výborná alternatíva. Akurát nemám rada stopkový zeler, čo s tým? Poradíš? Veľmi sa mi páči tvoj recept. Ja totiž zeleninu veľmi nepreferujem, ale s tým mäskom a sosíkom, to isto dám a zelenina je potrebná. Ďakujem za recept a teším sa na ďalší z tvojej zbierky.
1x haji
haji
@Pivonka (15.2.2019 11:23)
Jestli se mohu vloudit k tomu stopkovému zeleru. Též jsem s ním měla špatné zkušenosti, nechutnal mi. Pak jsem došla na to, že každou stopku po vnější straně je nutno oloupat. Dělám to škrabkoou na brambory /tato se mi osvědčila nejlíp:  www.tescomaeshop.cz/skrabka-na-brambory-president-tsecoma?u...
/ Tím odstraním ony "vousy", které jsou nepříjemné - jak píše Josef. Pak stopku nakráju na tenká kolečka. Tepelným opracováním stopkový zeler zjemní, téměř se ztratí "zelerová" chuť. Prostě od té doby, co ho zbavím "vlasů", stopkový zeler miluju a dávám ho prakticky kamkoliv, kde projde tepelnou úpravou. Je jemný, křehký a vlastně ho přidávám závěrem - při dokončování pokrmu. Třeba jsem pomohla. Přeji krásný den!
Ještě jednou se omlouvám @Klukodvody , že se ti pořád cpu pod recept. Promiň!
kucharka
@Haji , ani nemusis skrabkou. Ked odkrojis trochu spodnej stopky tak potom mozes tahat/lupat “vlasy” nozikom.... ide to skoro samo. :-))
Pekny den.
klukodvody
Děvčata moje milá, podívejte se dobře na bod dva. Tam píši co dělám s tím řapíkatým celerem. Hahaha.
No @Pivonka vůbec není podmínkou ho tam dávat. Klidně ve malou cuketku, nakrájej na jemné proužky a je to. Srdečně Tě oba zdravíme.
klukodvody
@Haji (15.2.2019 12:40)

Ty víš dobře, že omluvy netřeba. Je super, když se o receptu diskutuje. Alespoň e jasné, že něčím zaujal.
Moc Tě oba zdravíme. Jsme v pilné práci na zítřek.
1x haji
haji
Jsi zlatý! Jen jsem se snažila přiblížit, že právě pro ty "vlasy" jsem stopkový celer neměla vůbec ráda. Jasné, že @Pivonka může mít jiný důvod, proč jí nechutná. Mně to prostě pomohlo. Hůř to mám s fenyklem, to je zelenina, kterou nepozřu.
Vidím, že se doma s paní nenudíte, tak ať se vám daří ve všem daří! Krásný víkend přeji!
pivonka
@Haji , vedela som, že treba škrabkať, aj som škrabkala, zdalo sa mi, že ho celý zoškrabkám, akosi som mu neprišla na chuť. Istejšia bude tá cukinka, čo mi radí @Klukodvody . Ale vďaka za to, že si mi chcela pomôcť.
@Klukodvody , rozmýšľala som, čím ho nahradiť, ale nič com nevymyslela. Cukinka bude správna voľba, vďaka za radu.
sracz
Palacinky, ako na sladko, tak aj na slano, sú našim "favorite dish" častým "hosťom" a aj Tvoj variant, kamarát @Klukodvody zaslúži úctu a uznanie!




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia