Jablkový zákusok
Jablkový zákusok

Jablkový zákusok Siedme nebo fotorecept

sonulienka - fotkasonulienka, 11. februára 2019

Už ma dávno pokúšalo vyskúšať tento zákusok, ktorý som našla na internete. A verte je to naozaj najlepší jablkový zákusok aký som kedy Zobraziť celý popisUž ma dávno pokúšalo vyskúšať tento zákusok, ktorý som našla na internete. A verte je to naozaj najlepší jablkový zákusok aký som kedy piekla a jedla.

40 minút
príprava
50 minút
na 180 °C

Suroviny

Jablkové cesto:
230 g
150 g
1 bal.
1 bal.
3 ks
2 ČL
1 dcl
1,5 dcl
400 g (nastrúhané na hrubo)
Tmavá piškóta:
120 g
100 g
1/5 bal.
1 ks
2 PL
1,5 dcl
Jablková plnka:
900 g (nastrúhané na hrubo)
6 PL
3 dcl
3 bal.
Ďalej potrebujeme:
250 g
250 ml
3 bal. (alebo 2 PL práškového cukru)
 (na postrúhanie)




Postup

  1. 1

    Tu sú suroviny.

    Jablkový zákusok Siedme nebo (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Prvé si pripravíme jablkové cesto. Všetky suroviny na toto cesto dobre zmiešame, ja som mala výbornú pomoc.

    Jablkový zákusok Siedme nebo (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Keď som cesto mala dobre premiešané, vyliala som ho na plech na papier na pečenie. Odporúčaný je plech 38x25 cm. Ja som mala trochu väčší. Piekla som 30 minút na 180 stupňov.

    Jablkový zákusok Siedme nebo (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Kým sa pieklo jablkové cesto, urobila som si druhé tmavé cesto. Vyšľahala som vajce s cukrom do peny a postupne pridávala múku rozmiešanú s kypriacim práškom a kakaom. A následne pomaličky prilievala mlieko. Cesto som vyliala na plech na papier na pečenie a piekla 20 minút na 180 stupňov. Pokiaľ sa mi cesto pieklo som si urobila jablkovú plnku. Jablká som dala povariť s cukrom. Do mlieka som rozšľahala puding. Keď boli jablká povarené som pridala puding a za stáleho miešania nechala trochu povariť. Ako ste videli, mala som pomoc, tak som všetko nestíhala fotiť. Tu už natieram plnku na jablkové cesto.

    Jablkový zákusok Siedme nebo (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Na to som dala tmavé cesto.

    Jablkový zákusok Siedme nebo (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Mascarpone som vyšľaha s vanilkovým cukrom, naliala smotanu a šľahala do tuha. Toto som natrela na koláč.

    Jablkový zákusok Siedme nebo (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Na vrch som nastrúhala čokoládu a dala do chladničky stuhnúť.

    Jablkový zákusok Siedme nebo (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    No a tu je nakrájaný.

    Jablkový zákusok Siedme nebo (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    A už len kávičku a koštovka.

    Jablkový zákusok Siedme nebo (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Nemrzelo ma, že som vyskúšala a preto som si ho sem aj uložila. Ak sa Vám pozdáva, vyskúšajte.

    Jablkový zákusok Siedme nebo (fotorecept) - obrázok 10

Diskusia k receptu

sonulienka
Ďakujem veru áno pieklo sa mi výborne ani som sa nestačila pozerať raz bola ruka v múke a za chvíľku vajíčko rozbité ale ona je naša láska tak čo narobíme?
haji
Povedený dezert a úúžasnáá pomocníčka! Holky, dobře jste napekly, pěkný receptík, bohatý, o chuti nepochybuji. Jste šikulky, vnučka má po kom dědit geny šikovnosti! Krásná fota! Děkuji za receptík, milá @Sonulienka ! Určitě aj dědko bol v siedmom nebi! Krásné pozdravení celé rodině!
sonulienka
Ďakujem Vám všetkým veru sa mi naozaj oplatil. A pri takej pomocníčke jedna radosť piecť.
1x haji
viera
Ahojte, akurát už robím plnku. Neviem prečo, ale jedno aj druhé cesto nemám tak vysoké ako na foto. Neviem kde som urobila chybu. A tak som sa tešila. Milujeme jablkove koláče. Uvidím po dokončení. Snáď to bude jedlé.
viera
Ahojte, tak ešte raz: koláčik má na druhý deň neskutočný úspech. Je to niečo fakt výborné. Ďakuje celá rodina a blízki za recept. Bude to asi u nás top 1.
sonulienka
Som veľmi rada @Viera , že koláčik chutil. Ak bolo cesto nižšie asi si ho piekla na väčšom plechu ale hlavne, že chutil . @Zuzka55 dúfam, že bude chutiť.
1x haji
anett91
Včera som ho robila a je výborný, každý ho chválil. :) Určite odporúčam vyskúšať, hlavne ak vás už nebavia typické jablkové koláče a štrúdle.