Punčový zákusok
Punčový zákusok

Punčové rezy fotorecept

izabella929 - fotkaizabella929, 9. februára 2019

Náš víkendový zákusok

20
porcií
50 minút
príprava
3x10 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto biele (2x):
4 ks
120 g
120 g
1 KL
na špic noža
Cesto farebné:
4 ks
120 g
120 g
1 kl
na špic noža
na špic noža
Na potretie:
400 ml
2 bal.
Poleva navrch:
200 g
1 PL
1 PL
1 PL (pochúťková)
na špic noža
Rozvar:
100 ml
100 g
2 PL
1 KL




Postup

  1. 1

    Vajcia s cukrom som vymiešala do peny. Múku, prášok do pečiva a sódu som zmiešala a preosiala do cesta, opatrne vareškou vmiešala. Plech 27x37 cm som vystlala papierom na pečenie, cesto som vyliala a zarovnala. Rúru som nechala vyhriať na 180 °C a piekol sa 10 minút. Pokiaľ sa piekol prvý korpus, pripravila som si cesto aj na druhý biely a tretí farebný a tak isto sa piekli 10 minút.

    Punčové rezy (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Farebné cesto som pripravila vyšľahaním cukru s vajcami. Múku, prášok do pečiva a sódu som zmiešala. Pred domiešaním som pridala k cestu cukrárske gélové farbivo na špic noža.

    Punčové rezy (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Jahodový lekvár som rozdelila na 2 časti po 200 ml. Na sporák som dala zohriať lekvár, v 50 ml vody som rozmiešala 1 jahodový puding, pridala som ho k lekváru, miešala do zhustnutia. Rovnako som zahustila aj druhú polovicu lekváru. Spodný korpus som poliala rozvarom a natrela horúcim lekvárom.

    Punčové rezy (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Upečené korpusy

    Punčové rezy (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Na horúci lekvár som položila farebný korpus, poliala som ho rozvarom.

    Punčové rezy (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Natrela horúcim lekvárom...

    Punčové rezy (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    ... položila druhý biely korpus a poliala rozvarom.

    Punčové rezy (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Na biely korpus som položila papier na pečenie a dosku na krájanie, 3 kg múky a uložila na noc do chladničky.

    Punčové rezy (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Na druhý deň som natrela zbytok lekváru na korpus a poliala čokoládovou polevou.

    Punčové rezy (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Keď poleva stuhla, krájala som ho horúcim nožom na rezy. Prajem vám dobrú chuť.

    Punčové rezy (fotorecept) - obrázok 10

Diskusia k receptu

haji
Čistá provokace! Dnes se na Vareche roztrhl pytel s punčáky. Jeden receptík a fota hezčí než druhý! Smutně slintám do klávesnice.Milá Izi, povedené rezy, jen co je pravda!
mirop
Krasa, dal by som si, pred 30 rokmi moj najoblubenejsi zakusok. To, co sa predava dnes, uz nieje ono.
izabella929
@mirop , ja robím iba pravé domáce zákusky...používam do krémov len maslo...cukrárenské zákusky sú samá umelina..je tu mnoho reštaurácií, ktoré chceli urobiť so mnou zmluvu...pečiem len pre mojich najmilších...vďaka za komentár..
jack
Nooo kto umí ten umí;-)Krásna praca.Aj tieto si ukladám.Punčových nikdy nie je dosť.
haji
@Radox1 (11.2.2019 13:25)
Kdo chce vidět, vidí i to, co tam není. A naopak. Jsi ty filuta, pořád by jsi špásoval! Jojo, někteří zůstanou pořád mladí.
radox1
no ja len pre istotu,ci sa na nu nezabudlo.ked mohla byt v minulom recepte zakysanka za tanierom,tak aj rum mohol byt .
grlu
Dobrý deň, prosím Vas ingrediencie na biele cesto 4ks vajec, 120g....su uvedene pre jedno cesto alebo uz pre obe a je nutné si ich rozdelit?Som zaciatocnik, dakujem za odpoved a pochopenie
finczi
@Grlu (24.7.2019 13:46)

Ak môžem ja... suroviny sú na jedno cesto. Čiže toto urobíte dva razy ,aby ste získali 2 pláty bieleho cesta. Nech sa darí! (Preto som si dovolila reagovať zatiaľ aspoň ja,lebo autor receptu si nemusí hneď všimnúť dotaz. ...A čo ak to potrebujete súrne...?)
izabella929
@grlu ,dlho som tu nebola, práve dnes som sa vrátila z Maďarska..našla som si v mobile tento odkaz až dnes..áno treba upiecť 2x biele cesto a 1x farebné...ale vedľa surovín hneď na začiatku je napísané ..cesto biele 2x..a upečené pláty na foto to predsa dokazujú...ďakujem za komentár a ospravedlňujem sa, že som tu nebola dlhšie..
grlu
Ja vam rozumiem ze treba upoect dva, len ma zaujímalo ci suroviny su uvedene na dva alebo jeden
grlu
@Finczi (24.7.2019 16:17)

Dobry den, nevsimla som si vasu reakciu. Pockala som si a dnes idem na to, velmi sa teším. Velmi pekne vam dakujem, rovnako aj autorke. Pekny den
1x finczi




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia