Kuracie prsia s feniklom
Kuracie prsia s feniklom

Kuřecí maso s fenyklem fotorecept

mijaita - fotkamijaita, 4. februára 2019
Kuřecí maso s fenyklem (fotorecept)
Foto: mijaita

Variabilní recept na kuřecí maso ovoněné vyjímečně lahodnou chutí fenyklu. Tato verze je z kuřecího prsního masa, druhá verze je z pečených, kuřecích stehýnek. Zobraziť celý popisVariabilní recept na kuřecí maso ovoněné vyjímečně lahodnou chutí fenyklu. Tato verze je z kuřecího prsního masa, druhá verze je z pečených, kuřecích stehýnek.

1 - 2
porcia
25 minút
príprava
30 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 ks
1 ks
1 ks (buľva s vňaťou)
1/2 KL
2 PL
1 strúčik
1 PL
2 PL




Postup

  1. 1

    Otrhám horní stonky z fenyklové bulvy a použiju i měkké konce. Na drobno pokrájím a vložím do hlubší misky.

  2. 2

    Přidám olej, posekaný stroužek česneku a muškátový oříšek. Pečlivě směs promíchám.

    Kuřecí maso s fenyklem (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Prsní řízek rozkrojím na 2 kousky a každý pak ještě hluboko naříznu, rozvřu co to dá a osolím. Naplním připravenou fenyklovou směsí a do každého vložím podélně rozkrojé kousky šalotky.

    Kuřecí maso s fenyklem (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Zpět spojím, přidržím párátkem aby se nerozevřelo při opékání.

    Kuřecí maso s fenyklem (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Ve woku rozvoním dobré máslo a kousky opeču. Nejprve i s párátkem, pak otočím a už párátko vyndám. Protože jsem měla řízek větší, udělala jsem tři kousky.

    Kuřecí maso s fenyklem (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Po opečení z obou stran jsem zakápla vínem (může být i pár kapek vinného octu, pokud nechcete použít víno), přiklopila jsem a ještě několik minut jsem maso opékala.

    Kuřecí maso s fenyklem (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Na pařák jsem dala pokrájenou fenyklovou bulvu. Je to lepší, než ji vařit - vymáchat ve vodě, ale trvá to o něco dýl.

  8. 8

    Hotové maso jsem přendala do misky, přikryla a fenykl jsem prohodila tím výpekem. Přidala jsem oříšek másla a pár kapek vína ještě. Prohřála a dala na talíř. Popřála jsem si dobrou chuť a užila jsem si skvělé jídlo :-)

  9. 9

    Pečená varianta z kuřecích stehen - stehno podélně naříznu, vyplním směsí a na másle peču v troubě podlité vínem. Tuhle variantu používám pro víc porcí. Také delikatesa.

Diskusia k receptu

frezia
Recept sa mi velmi paci. Fenykel pouzivame doma casto, surovy do salatu, peceny v rure, na panvici...ale ako plnku som ho este nepouzila. Rada vyskusam.
siisa
Vďaka tvojim receptom som si fenykel obľúbila. A toto vyzerá tiež výborné jedlo. Ak kúpim fenykel, určite vyskúšam.
cesminaz
Ty más stále také zaujímavé kombinácie milá @Mijaita :-) Aj toto jedlo vyzerá a znie velmi lákavo :-)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia