Kávový zákusok
Kávový zákusok

Kávové rezy s piškótami fotorecept

izabella929 - fotkaizabella929, 2. februára 2019

Víkendový sviatočný zákusok

25
porcií
60 minút
príprava
3x10 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto biele (2x):
3 ks
90 g
90 g
1 KL
na špic noža
3 PL
Cesto kakaové:
5
150 g
5 PL
150 g
1 KL
na špic noža
1 vrchovatá PL
Lekvárová plnka:
200 ml
1 bal.
50 ml
Krém:
500 ml
1 bal
3 PL
100 g
250 g
2 PL
1 PL
Na vrch čoko poleva:
200 g
5 PL
Nálev na máčanie piškot:
4 PL
100 ml horúca
1 PL




Postup

  1. 1

    Celé vajcia s cukrom som vymiešala do peny, ku koncu som pridala olej a už som nemiešala ďalej. Múku, prášok do pečiva, sódu som zmiešala a preosiala na 3x do cesta a vareškou opatrne vmiešala. Plech 27x37 cm som vystlala papierom na pečenie, cesto som vyliala a zarovnala. Rúru som nechala vyhriať na 180 °C a piekol sa 10 min. Pokiaľ sa piekol prvý korpus, pripravila som si cesto aj na druhý biely a piekol sa tak isto ako prvý.

    Kávové rezy s piškótami (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Vajcia s cukrom so vymiešala do peny ku koncu so pridala olej a už som nemiešala ďalej. Múku, kakao, prášok do pečiva a sódu som zmiešala a preosiala na trikrát do cesta a opatrne vareškou vmiešala. Piekol sa tak isto ako prvé dva korpusy. Všetky 3 korpusy som nechala chladiť na mriežke.

    Kávové rezy s piškótami (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Pripravila som si krém. V mlieku som vymiešala zlatý klas a detskú krupicu a uvarila som hustú kašu, ktorú som nechala chladiť v studenej vode. Zatiaľ som si vymiešala maslo s cukrom do peny a po lyžici som pridala vychladnutú kašu. Pridala som mletú kávu a kakao. Krém som rozdelila na 2 časti a dala stuhnúť do chladničky.

    Kávové rezy s piškótami (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Na spodný biely korpus som pripravila lekvárovú plnku. Lekvár som dala zohriať na sporák a pridala som vo vode rozmiešaný zlatý klas a miešala do zhustnutia. Lekvárom som poliala celý korpus a položila som naň druhý biely korpus.

    Kávové rezy s piškótami (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Biely korpus som natrela zbytkom lekváru /asi 3 PL lyžice/ a na lekvár som natrela polovicu krému.

    Kávové rezy s piškótami (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Na krém som ukladala v káve namočené piškóty...

    Kávové rezy s piškótami (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    ...na piškóty som natrela druhú polovicu krému

    Kávové rezy s piškótami (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    ...a na krém som položila kakaový korpus. Vrch som zakryla papierom na pečenie, položila krájaciu dosku, 3 kg soli a uložila do chladničky na noc.

    Kávové rezy s piškótami (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Druhý deň som vrchný korpus poliala rumom, pripravila som čokoládovú polevu tak ako ju vždy robím, poliala a zarovnala hrebeňovou stierkou, uložila do chladničky stuhnúť.

    Kávové rezy s piškótami (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Krájala som tak ako som zvyknutá, najprv nakrojím čokoládovú polevu horúcim nožom ( za každým krájaním nôž utieram kuchynským papierom) potom zákusok dokrojím. Prajem vám dobrú chuť.

    Kávové rezy s piškótami (fotorecept) - obrázok 10

Diskusia k receptu

haji
Kávové zákusky ve všech podobách miluju. Ráda bych ochutnala. Tvoje rezy, milá Izi, vypadají prudce jedle!
finczi
Veľmi ľúbim kávové zákusky, tiež robievam podobný krém. Zákusok ste upiekli krásny a fajnový, prajem príjemný víkend!
kassia
Vyzerá veľmi lákavo. Napadla mi malá zmena v skladaní: biely korpus - lekvár - tmavý korpus - krém - piškóty - krém - biely korpus - tmavá poleva. Ale na chuti to iste nič nezmení. Určite pri najbližšej príležitosti vyskúšam a možno pridám aj foto. Čo je dokonalé sa nedá vylepšiť!?
ancicka
Fajnový, piškótove robím a sú u nás obľúbené.
izabella929
@macka78 ,je to skoro pravidlom, že moje zákusky ani neochutnám..ochutnávam krém ak odrezky..ale teraz som si ku kávičke dala jeden a veru bol chutný..ďakujem pekne za komentár..
izabella929
@kassia , celkom pokojne to prekombinuj, na chuti to určite nič nezmení..nič je nie dokonalé, všetko sa dá zmeniť...nech sa darí..vďaka za komentár..
izabella929
@ancicka , máš krásnu paletu skvelých a odskúšaných zákuskov, si skúsená a kvalitná cukrárka..verím, že i podobný sa nájde medzi nimi...ďakujem za komentár..