Ovocný zákusok
Ovocný zákusok

Kivi-broskyňové rezy so šľahačkou fotorecept

izabella929 - fotkaizabella929, 28. januára 2019

Jednoduchý, ľahký ako páper, zákusok so zaváranými broskyňami a čerstvými kivi zdobený šľahačkou.

15
porcií
30 minút
príprava
20 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto:
7 ks
210 g
7 PL
210 g
1 bal.
na špic noža
7 dl zavárané
4 ks čerstvé
4  PL
4 PL
Na vrch:
500 ml (33 %-ná)
1 PL
2 bal.




Postup

  1. 1

    Počas leta som si priviezla z Maďarska krásne broskyne na zaváranie, boli úžasne chutné a šťavnaté.

    Kivi-broskyňové rezy so šľahačkou (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Pripravila som si z nich vynikajúci kompót.

    Kivi-broskyňové rezy so šľahačkou (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Zavárané broskyne som scedila, nechala odkvapkať a nakrájala na kúsky. Pridala som k nim aj kivi, lebo broskyne sú bezfarebné a nevyniknú v zákusku.

    Kivi-broskyňové rezy so šľahačkou (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Celé vajcia s cukrom som vymiešala do peny, napokon som pridala 7 PL oleja, ale už som ho iba zľahka vmiešala k žĺtkom, nešľahala som som.

    Kivi-broskyňové rezy so šľahačkou (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Múku, prášok do pečiva a sódu som zmiešala a preosiala do cesta a opatrne vareškou vmiešala.

    Kivi-broskyňové rezy so šľahačkou (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Plech 27x37 cm som vystlala papierom na pečenie, cesto som vyliala a upravila. Ovocie som obalila v zmesi múky a práškového cukru a položila na cesto, no i napriek tomu išlo ku dnu. Upečený koláč som nechala úplne vychladiť na mriežke.

    Kivi-broskyňové rezy so šľahačkou (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Keď koláč úplne vychladol, za pomoci 2 dosiek na krájanie som ho obrátila, odstránila papier a ešte raz obrátila, aby som mala ovocie na vrchu.

    Kivi-broskyňové rezy so šľahačkou (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Smotanu som spolu s cukrom a Smetafixom vymiešala, vložila do cukrárskeho vrecka a urobila som mriežku na vrchu koláča. Na začiatku som chcela medzery v mriežke zdobiť broskyňovým lekvárom...

    Kivi-broskyňové rezy so šľahačkou (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    ...napokon som zistila, že mi zvýšilo veľa šľahačky, vytvorila som z nej v medzerách hviezdičky.

    Kivi-broskyňové rezy so šľahačkou (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Zákusok som umiestnila do chladničky stuhnúť a až potom som ho krájala horúcim nožom na rezy. Zdobila som ho nakrájanými kivi plátkami. Prajem vám dobrú chuť.

    Kivi-broskyňové rezy so šľahačkou (fotorecept) - obrázok 10

Diskusia k receptu

haji
Mám ráda bublaninu, i tvoje vypadá náramně chutně. Ovoce šlo ke dnu, bo velké a mokré kusy ovoce, i když obalené. jsou prostě těžké. Gravitace je mocná sila. Ale vůbec to nevadilo, jak vidno a na chuti nezměnilo. Hned bych dala testovací vzoreček,
rubyrom
Krásné, s ovocem jsou koláče prostě lahodné!