Tvarohový zákusok
Tvarohový zákusok

Cheesecake s karambolou

Michaela Pinkavová
kuchárka hotela Mama’s **** v Bratislave, 22. januára 2019
Cheesecake s karambolou
Foto: Pravda - Robert Hüttner
8
porcií
15 minút
príprava
45 minút
na 150 °C

Suroviny

250 g
70 g
1,5 kg
500 g
3 ks
200 g
8 ks




Postup

  1. 1

    Rozdrvené maslové sušienky jemne orestujeme na roztopenom masle a utlačíme na dno tortovej formy.

  2. 2

    V miske rozmiešame tvaroh, smotanu, vajcia, cukor a kôru z limetky. Karambolu nakrájame na čo najmenšie kúsky a vmiešame do tvarohovej zmesi. Zmes vylejeme na sušienky a pečieme pri 150 °C približne 45 minút.

  3. 3

    Po upečení necháme vychladnúť a dáme stuhnúť do chladničky aspoň na 3 hodiny. Podávame s plátkami čerstvej karamboly a lístočkami čerstvej mäty.

Diskusia k receptu

kucharka
Niekedy som na seba nahnevana, lebo slepo verim niektorym receptom, pustim sa do varenia ci pecenia a pridem nato, ze nieco nefunguje.... :-((
Je tu napisane 8 porcii... no neviem, ale je tam 1,5kg tvarohu a 0,5kg smotany.
Mala som nachystanu 26cm formu, ale cast isla v tej rychlosti do kosa, lebo sa to nezmestilo... Tiez som piekla asi na 170 st a trochu dlhsie.
Karambolu som nezohnala, dala som limetku. Nakoniec to dobre dopadlo, cheesacake je dobry...



1x haji
radost
@kucharka (20.10.2019 20:46)

nerozumiem
prečo šla časť takýchto božích darov do koša
hoci rozumiem-že sa nezmestilo do formy
verím-že si to písala len =akože=
ale ste aj tú -odpadovú- časť zjedli
bo u nás by to bolo tak
k jedlu máme úctu
dobrý deň..všem..:-)
kucharka
@radost , naozaj to islo do kosa. Varila som obed, nemala som pripravenu dalsiu formu.... panika v kuchyni a hnev na dusi... A ak mam pravdu povedat, mala som chut prastit do kosa vsetko...
Ani u nas nezahadzujeme jedlo, ale co uz, stalo sa. Nabuduce budem lepsie citat recepty.
Pekny pondelok.
2x radost a haji
haji
@kucharka (21.10.2019 12:26)
Jojo, někdy se to stane, že si vyberu "kulhavý" recept a pak se dějí divy. Alespoň něco jsi vytvořila, zachránila. Stres je potvorka, zvlášť v kuchyni...
No a někdy si můžeš vybrat dobrý recept, všechno se povede a pak jdeš s horkým hokaido cheesecake na balkon a on se rozhodne pro skok z výšky. Chjo, šlo do koša všechno, pak úklid. I jsem plakala. A to nepočítám, že návštěvě jsem po dobrém obědě nemohla nabídnout sladkou tečku - dlela v koši. Daly jsme si kafe, já slané... Pořád se něco děje.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia