Oškvarkové pagáče
Oškvarkové pagáče

Škvarkové pagáče fotorecept

sonulienka - fotkasonulienka, 21. januára 2019

A ďalší recept, ktorý som skúšala na škvarkové pagáče.

91
porcií
120 minút
príprava
15-20 minút
na 180-200 °C

Suroviny

Cesto:
700 g
42 g
600 ml
4 PL
4 ČL
1 ČL
70 g
Náplň:
500 g
2 PL




Postup

  1. 1

    Tu sú suroviny.

    Škvarkové pagáče (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Najprv si dáme urobiť kvások. Vo vlažnom mlieku rozdrobíme droždie a pridáme 1 ČL cukru, dobre rozmiešame. Múku si preosejeme, pridáme 4 ČL soli a dobre premiešame. Keď nám kvások nakysne, môžeme začať pracovať. Do múky nalejeme vlažné mlieko, 4 PL bieleho vína 70 g bravčovej masti a kvások. Vypracujeme ručne alebo strojom ako ja vláčne nelepivé cesto.

    Škvarkové pagáče (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Pokiaľ sa nám cesto miesi, urobíme náplň. Škvarky zomelieme, pridáme 2 PL bravčovej masti dobre premiešame a naznačíme si náplň na tri časti.

    Škvarkové pagáče (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Keď je cesto dobre vymiesené, ja v stroji miesim 10 minút, tak aby bolo nelepivé hladké. S cestom hneď pracujeme, rozdelíme si ho na tri časti a urobíme tri bochníky.

    Škvarkové pagáče (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Každý rozvaľkám ale nie veľmi len asi takto ako je na obrázku.

    Škvarkové pagáče (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Natriem na cesto škvarkovú náplň a takto opakujem aj druhé a tretie cesto. Dám ich na seba a zaviniem ako roládu.

    Škvarkové pagáče (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Tu je zavinuté.

    Škvarkové pagáče (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Teraz cesto preložím z ľava do prava. Tu Vás chcem upozorniť aby ste si vždy cesto zavinuli tak ako prvý krát a aj preložili tak. Toto opakujete 3x a vždy rovnako.

    Škvarkové pagáče (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Teraz cesto preložíme do nádoby, zakryjeme potravinárskou fóliou a dáme na 30 minút do chladničky. Tak ako som písala vyššie, opakujeme to 3 krát. Rozvaľkáme, zvinieme, preložíme vždy rovnakým smerom ako sme to robili prvýkrát. Tu je cesto pripravené do chladničky ale ešte nezakryté fóliou.

    Škvarkové pagáče (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Tak teda cesto v chladničke odpočíva 2 hodiny. Potom som si cesto trochu rukami utľapkala, aby sa mi lepšie vaľkalo.

    Škvarkové pagáče (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    Cesto si rozvaľkáme asi tak na hrúbku 1 cm. Vykrajujeme kolieska, ja som vykrajovala menšie a ukladáme ich na plech. Tam ich ešte necháme 15 minút podkysnúť, potom ich potrieme rozšľahaným vajíčkom a dáme piecť do rúry na 200 stupňov 15-20 minút do ružova. Ak máte teplovzdušnú rúru tak na 180 stupňov tiež takú istú dobu do ružova. No tu si už musíte regulovať a dávať pozor podľa svojej rúry, každá inak pečie.

    Škvarkové pagáče (fotorecept) - obrázok 11
  12. 12

    Tu sú na plechu ale už druhý plech. Čo som mala odkrojky tie som znovu zmiesila ale už len vyvaľkala a vykrajovala a dávala na plech.

    Škvarkové pagáče (fotorecept) - obrázok 12
  13. 13

    No a tu je už prvý plech upečený a prekladám ich na misku.

    Škvarkové pagáče (fotorecept) - obrázok 13
  14. 14

    Upečený druhý plech

    Škvarkové pagáče (fotorecept) - obrázok 14
  15. 15

    No a tu už sú všetky - teda skoro všetky na tácke. Lebo sme nevydržali a koštovali. Vyšlo mi 91 kusov.

    Škvarkové pagáče (fotorecept) - obrázok 15

Diskusia k receptu

haji
Krásná práce od A do Z. Škvarkové pagáče jako malované, hluboce smekám. Jsi nesmírně šikovná a pilná jako včelička! Krásné pozdravení tobě i manželovi!
haji
@Sonulienka (21.1.2019 13:23)
Také děkuji! Já dnes peču štolu, tvarohovou. Je to premiéra, tak jsem napnutá jako malé tričko.
45678
@Sonicka , Ty sa prekonávaš, ja nestíham ani sledovať :-) a Ty vypekaš,sladké,slané....super recepty, verím,že Ťa doma na rukách nosia, ak nie,tak im to odkazujem :-) nech Ti zdravie slúži a elán trvá.
sonulienka
@45678 srdečná vďaka - @Amelia11 áno všetky tri cestá sú na sebe a zaviniem na roládu. Mám síce viac obrázkov ako som robila od prvého až po tretie cesto ale nechcela som to sem dávať a opakovať sa. Všetky tri cestá sa rozvaľkajú natrú a poukladajú sa na seba a tak sa zvinú do rolády.
jerica
Mať domáce oškvarky, hneď nabehnem a robím, teraz dostaneš oškvarky v obchode, to nemá ani chuť, ani vôňu :-) Sonička , krása !
sonulienka
@Jarka ďakujem už som aj ja mala veľkú chuť na pagáčiky tak som ich urobila. A tento recept som si upravila sama z dvoch receptov. Boli fakt dobré len tak sa na jazyku rozpúšťali. Veď ma poznáš rada experimentujem a upravujem si recepty.
matysek
Dovoluji si přidat své foto takové pagáčky dělám já .


1x haji
majulenka
@Kimlo (22.1.2019 21:00)

Kimlo, pekne prosím, mohol by si pridať recept na tie Tvoje od pohľadu úžasné pagáčiky? Veľa Tvojich receptov som prevzala, sú vynikajúce. Rada by som vyskúšala i Tvoje pagáčiky, asi by som aj im zostala verná, tak ako som verná všetkým Tvojim receptom, ktoré som si "odskúšala". Doteraz som sa nesklamala - a veľká vďaka za všetky. Si kuchár kuchárov.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia