Rybacia polievka
Rybacia polievka

Rybí polévka se smetanou

rubyrom - fotkarubyrom, 20. decembra 2018
Rybí polévka se smetanou
Foto: rubyrom
4
porcie
40 minút
príprava

Suroviny

500 g (treska, kapor...)
150 g
hrsť (mrazený)
plátok
2 PL
podľa chuti
250 g
štipka
2 ks
4 ks
asi 1-1,5 l




Postup

  1. 1

    Nejprve si uvaříme ryby v osolené vodě s bobkovým listem a kuličkami pepře. Pak přecedíme a rybí maso uchováme v teple.

  2. 2

    Z másla a mouky uděláme jíšku, přidáme nastrouhanou kořenovou zeleninu a zalijeme vývarem z ryb. Osolíme, opepříme, přidáme česnek a šafrán, provaříme. Přidáme hrášek a smetanu. Podle potřeby dochutíme polévkovým kořením.

  3. 3

    Rybu dáme na talíře a přelijeme horkou polévkou. Podáváme s opečenými krutony.

Diskusia k receptu

evanaaa
Moja mamina pravidelne na Štedrý večer tiež robievala rybaciu smotanovú polievku, ale čistú, len s krutónmi, použila na ňu rybie hlavy (z kapra), ktoré jej dávali aj susedia, polievka mala výbornú jemne kyslastú chuť, odvtedy som ju už nejedla viac......určite je dobrá aj tvoja, obohatená zeleninou.
bubaya
Maminka je z Moravy, a tiež robí takúto smotanovú krémovú z kapra, s koreňovou zeleninou, ale bez hrášku. Neviem, či aj tohto roku bude, či dáky kapor pripláva. Dala by som si, na Riviéru sa ísť nedá, tak aspoň tá rybäcia polievka nech je......
haji
S chutí bych ochutnala. Smetanovou rybí neděláme, jistě je dobrá. Jedlé foto.
dobryhrncekvar
pridám aj ja variant, čo u nás jeme na Vianoce, podobne ako vo vašom recepte, vývar z hlavy a chvosta kapra, koreňová zelenina, šľahačka a hlavne veľa sušených hríbov, tá polievka nemá chybu.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia