Pohánkové rožteky
Pohánkové rožteky

Pohankové rohlíčky

rubyrom - fotkarubyrom, 14. decembra 2018
Pohankové rohlíčky
Foto: rubyrom
25 minút
príprava
10 minút
na 180 °C

Suroviny

175 g
175 g
120 g mleté
5 ks
100 g
250 g (alebo Hera)




Postup

  1. 1

    Vše zpracujeme na hladké těsto, není třeba přidávat mouku na propracování. Těsto necháme 2 hodiny odpočinout a pečeme rohlíčky obvyklým způsobem. Jsou dobré a křehké.

Diskusia k receptu

haji
Moc pěkný receptík! Mám otázku, jestli jsou posypané nebo obalené v cukru? Krásné foto!
tomeska
Recept pre mna zaujímavý, lebo chcem skúsit pohankovú múku, ale tých žltkov musí byt až tolko? sliepky mršky prestaly znášat, . ale skúsim i tak. dík.
rubyrom
@Tomeska (14.12.2018 22:36)

No asi by to šlo s celými vejci, dát třeba jen 3, pravda je, že slípky přes zimu stávkují a v obchodě jsou vejce drahé. Mě prostě připadá tento recept bez bílků křehčí.
1x haji
haji
@Rubyrom (15.12.2018 14:17)
Děkuji. Myslela jsem si to. Sice s pohankovou moukou je povrch drsnější, ale krystalky cukru jsem viděla. Rohlíček si to žádá, rohlíček /a moje zmlsaná huba/ to potřebuje.
tomeska
Tak a je po Vánocích, ... rohlíčky jsem upekla, recept si trochu upravila, a můžu jen pochválit. Myslím,že byly ještě lepší než klasika vanilkové. Ubrala jsem vejce a místo toho jsem dala 2 PL mléka a přidala víc ořechů, cukr nahradila xilitolem . Těsto bylo dobře tvárné, rohlíčky se dělaly jedna radost. Před nimi jsem dělala linecké kolečka a zbylo mi místo na plechu, tak jsem udělala pár koleček z rohlíčkového těsta . Už jen jako samotné sušenky chutnaly moc dobře. No a slepené s lineckým ještě lépe. Tak díky za skvělý recept a ráda vyzkouším i další , jestli nabidnete. Vše nejlepší do nového roku .m.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia