Dusený hrášok
Dusený hrášok

Dusený hrášok na pancette a šalotke fotorecept

sracz - fotkasracz, 13. decembra 2018
Dusený hrášok na pancette a šalotke (fotorecept)
Foto: sracz

Veľmi jednoduchý, no na druhej strane chutný recept, ktorým ma inšpirovala Contessa, moja obľúbená kuchárka, v TV reláciách predstavujúca svoje gurmánske špeciality. Než však Zobraziť celý popisVeľmi jednoduchý, no na druhej strane chutný recept, ktorým ma inšpirovala Contessa, moja obľúbená kuchárka, v TV reláciách predstavujúca svoje gurmánske špeciality. Než však tú, ktorú ukáže divákom, odskúša ju vopred na svojom manželovi! … aj to je jedna z výhod modernej kooperácie v družne fungujúcom partnerstve. Univerzálnosť tohoto jedla spočíva v tom, že ho môžete podávať samostatne, alebo tak, ako Vám ho prezentujem dnes ja. Prílohu ku kúpenému grilovanému kuraťu som teraz riešil zeleninou.

2-4
porcie
15 minút
príprava
15-20 minút
tepelná úprava

Suroviny

500-600 g mrazený
150-200 g nakrájaná na kocky
200-250 g nakrájaná na plátky
podľa potreby
podľa potreby
250-333 ml (a ďalšie bylinky)
Príloha:
podľa potreby




Postup

  1. 1

    Vstupná zostava je skromná a jednoducho pripraviteľná.

    Dusený hrášok na pancette a šalotke (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Pancettu som kúpil už pokrájanú, ale na úhľadné kocky ju upravím ľahko aj z v kuse, alebo plátkoch, kúpenú; priebežne som si pozdĺžne pokrájal aj šalotku (na budúce použijem väčšie množstvo).

    Dusený hrášok na pancette a šalotke (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Pancetta, ale ani oravská údená slanina Vás v hanbe nenechá, sa na panvici pekne vyškvarila.

    Dusený hrášok na pancette a šalotke (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Pridal som k nej „rezance“ šalotky a

    Dusený hrášok na pancette a šalotke (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    nechal ich „zosnúbiť“ pekne do sklovita.

    Dusený hrášok na pancette a šalotke (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Pokiaľ toto jedlo budete servírovať na raňajky sťaby teplý šalát (či prílohu na budúci obed), tak si tento polotovar, tak ako ja, preložte do pomocnej misy a po ochladnutí uložte do chladničky.

    Dusený hrášok na pancette a šalotke (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Dokončil som ho ako prílohu k už spomínanému kurčaťu na grile, tak po preložení do panvice a krátkom ohriatí,

    Dusený hrášok na pancette a šalotke (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    prisypal som ku nemu celé vrecúško mrazeného hrášku. Ani som ho nerozmrazoval, lebo takto sa ľahšie spojí so základom a prebytočná tekutina sa odparí počas tepelnej úpravy.

    Dusený hrášok na pancette a šalotke (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Priebežne som hráškovú prílohu dochutil soľou a čerstvo mletým čiernym korením,

    Dusený hrášok na pancette a šalotke (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    pokrájal som „dobrú“ hrsť lístočkov čerstvej mäty kučeravej (a oproti pôvodnej verzii som pridal aj bazaličku voňavú a petržlen, všetko z vlastného „chovu“) a

    Dusený hrášok na pancette a šalotke (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    mohol som servírovať zelený komplet s postrúhaným parmezánom, spolu s „ryľovaným“ kúskom kurčaťa na tanieri k obedu.

    Dusený hrášok na pancette a šalotke (fotorecept) - obrázok 11
  12. 12

    Dovoľujem si Vám predstaviť nočný pohľad na náš citrónovník, na ktorom je vidieť, že aj tohotoročná úroda citrónov bude „haďabej“ bohatá.

    Dusený hrášok na pancette a šalotke (fotorecept) - obrázok 12

Diskusia k receptu

sracz
... väčšinu podarujem okoloidúcim; citróny samotné neuskladňujem, ale vylisujem šťavu a v chladničke vždy uskladňujem 3÷4 litríky! Bez prezervantov vydrží do ďalšieho zberu!






SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia