Plnená morčacia roláda
Plnená morčacia roláda

Plnené morčacie prsia so slimákovou klobásou fotorecept

izabella929 - fotkaizabella929, 9. decembra 2018

Z morčacieho mäsa je dnešný nedeľný obed. Na plnku som použila vajcovú omeletku a domácu slimákovú klobásu.

6
porcií
30 minút
príprava
20 minút
na 160 °C

Suroviny

350 g
200 g točená
2 PL
3 ks (na omeletku)
4 plátky (zaváraná domáca)
podľa chuti
podľa chuti
štipka
100 ml
1 ks
2 strúčiky
1 PL domáca




Postup

  1. 1

    Pripravila som si morčacie prsia, časť som odrezala na plnenie a ďalšiu časť spracujem pokrájanú na malé kocočky a vypražené v cestíčku. Túto točenú domácu klobásu som dostala od susedkinho švagra, ktorý ju vyrába doma pre svoju rodinu, plnená je do tenkých črievok.

    Plnené morčacie prsia so slimákovou klobásou (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Menšiu časť som rozklepala cez mikroténovú fóliu.

    Plnené morčacie prsia so slimákovou klobásou (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Osolila som ju a natrela kremžskou horčicou.

    Plnené morčacie prsia so slimákovou klobásou (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Pripravila som vajíčka na omeletku.

    Plnené morčacie prsia so slimákovou klobásou (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Na troške masti som pripravila omeletku a položila som ju na horčicový povrch.

    Plnené morčacie prsia so slimákovou klobásou (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Točenú klobásu som rozrezala na 3 časti a uložila na omeletku.

    Plnené morčacie prsia so slimákovou klobásou (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Ešte som uložila na klobásu kapiu kvôli farbe...

    Plnené morčacie prsia so slimákovou klobásou (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    ...a všetko spolu som zrolovala a previazala kuchynským špagátom.

    Plnené morčacie prsia so slimákovou klobásou (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Na panvicu som dala rozohriať zbytok masti a sprudka opiekla roládku zo všetkých strán. Pridala som k nej cibuľu a cesnak, osolila, okorenila, posypala štipkou rasce a mletou červenou paprikou a podliala červeným vínom, pod pokrievkou som ju najprv dusila a potom som odkryla a dopiekla. Piekla sa 20 min.

    Plnené morčacie prsia so slimákovou klobásou (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Upečenú roládku som vyložila na krájacú dosku a nechala postáť 15 min.

    Plnené morčacie prsia so slimákovou klobásou (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    Odstránila som kuchynský špagát.

    Plnené morčacie prsia so slimákovou klobásou (fotorecept) - obrázok 11
  12. 12

    A nakrájala na plátky.

    Plnené morčacie prsia so slimákovou klobásou (fotorecept) - obrázok 12
  13. 13

    Podávala som ju s ryžou a opekanými zemiakovými kockami a drobnou zaváranou cibuľkou. Prajem vám dobrú chuť.

    Plnené morčacie prsia so slimákovou klobásou (fotorecept) - obrázok 13

Diskusia k receptu

haji
Velmi povedená roláda, super slavnostní nedělní oběd. Dala bych si říct. Krásná práce, servis i fota. Díky za receptík, milá Izi!
cesminaz
Asi to bude smiešne co poviem,ale ja som si naozaj podla názvu myslela ze ide o klobásu zo "slimáka" :-)) Aj ma zarazilo,ze kde to mozu predávat domácu slimákovú klobásu ?! ;-)) Az ked som isla dole v postupe som zistila,ze je to vlastne len zatočená klobása :-)
1x radox1
izabella929
@cesminaz ,vyraba ju susedkin svagor a na vignetke ma napis,,,slimakova klobasa ,,je tenka ako parky,asi preto ten nazov..inak vyborna chut ozaj s masom nesetrili,,,,
radox1
@Cesminaz (11.12.2018 08:42)

nie,nie je to smiesne,myslel som si to aj ja,a verim ze aj ostatni,lebo klobasy zo slimakov sa naozaj robia.nazvat klobasu slimakovou len preto ze je zatocana sa mi javi ako zavadzajuca,nakolko je zatocena kazda jedna dlhsia klobasa.
radox1
no,mozno sa najde niekto kdo da mäso zo slimakov do zemiakoveho kysnuteho slimaku,alebo makoveho slimaku.
izabella929
@radox1. vidím že už máš aj štátnu skúšku z tovaroznalectva../ak vôbec vieš čo to je/ pred 2 mesiacmi ju začali vyrábať a neviem kam ju chodia až predávať, možno sa s ňou stretneš niekde aj na vianočných trhoch..je na nej napísané,,,slimák klobása,, a zapamätaj si raz a navždy nie som politik..ak tu niečo napíšem to je pravda..neopýtala som sa do akých črievok ich plní, lebo sú celkom tenké možno baraních, ale opýtam sa susedky...
motyka
Vôbec neriešim názov, ale jedlo musí byť báječné.
1x haji




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia