Mexické tortilly plnené na Lukášov spôsob

matus113 - fotkamatus113, 18. mája 2010
Mexické tortilly plnené na Lukášov spôsob
Foto: matus113

Rýchla a jednoduchá večera alebo obed.

4
porcie
30 minút
príprava
5-10 minút
tepelná úprava

Suroviny

8 ks
1 ks
400 g
1 ks
4 ks
200 g




Postup

  1. 1

    Pokrájané mäso na kocky si obalíme v korení Fajita. Keď je poriadne obalené, tak ho osmažíme na rozpálenom olivovom oleji. Mäso smažíme 5-10 minút.

  2. 2

    Ďalej si nakrájame na kocky rajčiny aj ľadový šalát. Tortilly si pred plnením zohrejeme v mikrovlnej rúre asi na 2 minútky.

  3. 3

    Ako prvé na tortillu natrieme smotanu, ďalej dáme tomatovu salsu, ľadový šalát, rajčiny, kuracie mäso a na koniec môžeme zasypať strúhaným syrom. Naplnenú tortillu zrolujeme a podávame.

Diskusia k receptu

Vymazať
bozulka
Aké je to korenie Fajita?Mám dosť mexického krenia,ale toto som nevidela.Kde ho treba hľadať?Ďakujem.
Vymazať
matus113
Ahoj bozulka korenie Fajita sme kupili v Tescu aj s tou salsou.
A tak sa mi zda,že som ho videl aj v Bille.
Vela štastia pri hladani..
Vymazať
dorisa
Prečo sa videoprecepty neoznačujú tak, ako fotorecepty? Totrily robím, všetko kupujem v Tescu.
Vymazať
gabikaj
Ja robím tortily veľmi podobne, ale zohrievam ich na suchej panvici (viac mi to tak chutí), do kyslej smotany pridávam prelisovaný cesnak a na kura dávam korenie Gyros. Toto Fajitas nepoznám, skúsim :-). A ešte som chcela malú "technickú" poznámku... tento "zelený" extra panenský olivový olej je vhodný skôr na šaláty. Na smaženie sa má používať ten "žltý" olivový olej :-) Ale samozrejme je to vec každého-nič v zlom
Vymazať
veroniqa20
musím sa aj tuto opýtať, kupovala som korenie Fajita z Tesca, no korenie nanešťastie stiahli, a už neviem odkiaľ ho mám kúpiť. Predávajú ho ešte niekde? Jedlo fajitas zbožňujem, a bola by škoda keby som nemala už korenie..doma máme posledný sáčok :/




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia