Nepečené cukrovinky
Nepečené cukrovinky

Nepečené zasnežené šišky fotorecept

olinecka - fotkaolinecka, 7. decembra 2018
Nepečené zasnežené šišky (fotorecept)
Foto: Olinecka

Takéto šišky budú potešením najmä pre malých, oko potešia aj veľkým.

60 minút
príprava

Suroviny

300 g mleté
3-4 PL
3 PL
2 bal.
350 g rozpustené
6 PL
Na dokončenie:
 na posypanie
podľa potreby (raňajkové cereálie)




Postup

  1. 1

    Pripravíme si suroviny na nepečené cesto.

    Nepečené zasnežené šišky (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Mixérom rozmixujeme sušienky. Dáme ich do misky a postupne pridávame vanilínový cukor, džem, kakao, med a rozpustené maslo.

    Nepečené zasnežené šišky (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Varechou vypracujeme hladké cesto.

    Nepečené zasnežené šišky (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Na dokončenie potrebujeme.

    Nepečené zasnežené šišky (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Z cesta tvoríme šúľky asi 1,5-2 cm, zapichujeme do nich čokoládové mušličky od spodu nahor tak, aby sme tvorili šišky.

    Nepečené zasnežené šišky (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Dáme do chladničky stuhnúť, potom posypeme práškovým cukrom. Tešíme sa z výsledku.

    Nepečené zasnežené šišky (fotorecept) - obrázok 6

Diskusia k receptu

haji
Velmi pěkné, efektní cukroví. Potěší nejen děti, o tom nepochybuji. Krásná fota a nebeská trpělivost!
pivonka
Už je veľmi ťažké vymyslieť dajakú vianočnú novinku, ale ty si s takou prišla a veľmi vydarenou. Som len pozerala, čo to je, či je na to dajaká forma - a tu lupienky. Super!
motyka
@Oline čka - téééda - skláňam sa pred tvojou fantáziou. Prenádherné a určite aj chutné. A buď si istá, že nielen deti si radi pochrumkajú. Môžeš byť na seba pyšná, si skutočná šikovnica.
mijaita
Nepecu, ale rada ochutnavam a obdivuju. Krasny recept, konecne neco noveho a k tomu krasneho!! Moc hezka i fotka!
motyka
@Olinecka (7.12.2018 14:16)

No nebuď až taká skromná. Koľko ľudí nemá ten nápad, ani tvoju trpezlivosť. Aj keby chceli urobiť radosť. Takže podľa mňa - a keď posudzujem aj čo pečieš a varíš - tak si vééééľmi šikovná. Nezabúdaj, že aj prílišná skromnosť niekedy škodí.
diababka
super nápad, gratulujem. Ja z odrezkov a polámaných keksíkov robím podobnú zmes a tvarujem z nich ježkov. Na ihličky používam mandle nasekané na tyčinky. Ale už ich neviem dlhšie zohnať. Tak už viem čo bude miesto nich.
janara
robila som ich, podarili sa, cesto chutnalo, vynovili vianočné sladké menu ...t.č. sú aj lupienky mäkké, nasiakli z cesta, ďakujem
eruska25
Tieto šišky som objavila až teraz. Nechápem, ako mi mohli uniknúť. Škoda, že je po Vianociach, ale to vôbec nevadí, urobím ich aj teraz.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia