Marcipánové guľky
Marcipánové guľky

Marcipánové guľky - Panallets fotorecept

kucharka - fotkakucharka, 4. decembra 2018
Marcipánové guľky - Panallets (fotorecept)
Foto: kucharka

Panallets sa tradične jedia 1. novembra v Katalánsku, Aragóne a Baleároch. Spájajú sa so sviatkom všetkých svätých a jesenným obdobím. Jedia sa ako dezert Zobraziť celý popisPanallets sa tradične jedia 1. novembra v Katalánsku, Aragóne a Baleároch. Spájajú sa so sviatkom všetkých svätých a jesenným obdobím. Jedia sa ako dezert a zapíjajú dobrým muškátovým vínom.

30
porcií
20 minút
príprava
10 minút
na 160 °C

Suroviny

220 g
250 g mleté
1 ks
1 ks uvarený
150 g




Postup

  1. 1

    V miske zmiešame mandle, cukor, popučený zemiak ( môže byť aj obyčajný ), citrónovú kôru a žĺtok.

    Marcipánové guľky - Panallets (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Vznikne nám takéto marcipánové cesto:

    Marcipánové guľky - Panallets (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Z cesta tvarujeme guličky, asi tak 3 cm - približne veľkosti orecha.

    Marcipánové guľky - Panallets (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Nachystáme si misku s bielkom a misku s píniovými orieškami. Guličky obaľujeme najskôr v bielku a potom v orieškoch, snažíme sa, aby sa ich čo najviac nachytalo.

    Marcipánové guľky - Panallets (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Ukladáme na pekáč vystlaný papierom na pečenie. Pečieme na 160 stupňov, 8-10 min., do zlatova.

    Marcipánové guľky - Panallets (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Robila som aj Panallets kde som citrónovú kôru zamenila za pomarančovú, trochu som guličku zmačkla a na vrch som prilepila mandľu. Keď časť mandlí zameníte za kokos a obalíte guľky v kokose budete mať kokosové panallets. A takto môžete meniť alebo pridávať prísady : jahodový džem a budú jahodové, kakao a budú čokoládové, sú aj kávové, pistáciové ... atď.

    Marcipánové guľky - Panallets (fotorecept) - obrázok 6

Diskusia k receptu

haji
Zajímavý, pěkný, poučný a určitě chutný recept s příběhem a místopisem. Moc děkuji za seznámení s Panallets, bezvadné gulky, hned bych dala testovací vzoreček.
motyka
Stoja za vyskúšanie. Taktiež by som si dala povedať. Vyzerajú super.
1x haji
cesminaz
Tak toto je pre mňa velmi-velmi zaujímavé! Určite ze to vyskúsam,marcipán milujem :-) Vdaka za receptík!
kucharka
Dakujem za pekne komentare, som rada, ze sa recept paci. Ak vyskusate, dajte vediet, prosim...
1x haji
evanaaa
Orieškové je všetko dobré, aj keď by som tie píniové zjedla samotné, u nás ich zatiaľ nedostať, možno vo vybraných predajniach. Ale dobré jednohubky....