Orechový zákusok
Orechový zákusok

Nanukové rezy fotorecept

olinecka - fotkaolinecka, 2. decembra 2018
Nanukové rezy (fotorecept)
Foto: olinecka

Ani tieto rezy nebudú chýbať na Vianoce, dávam inšpiráciu. Nenáročný, perfektný.

50 minút
príprava
20 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto:
4 ks
200 g
200 g
100 g mleté
1/2 bal.
10 PL studená
Krém:
250 ml
1 bal.
4 PL (podľa chuti)
250 g
1 PL
1 ČL
1 ks
Čokoládová poleva:
150 g (kvalitná)
100 ml (33 %)




Postup

  1. 1

    Pripravíme si ingrediencie na cesto.

    Nanukové rezy (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Žĺtky vymiešame s práškovým cukrom do hustej peny, pridáme vodu, orechy, múku zmiešanú s práškom do pečiva. Nakoniec zľahka vmiešame sneh z bielkov. Plech 30x40 cm vyložíme papierom na pečenie, rovnomerne rozotrieme cesto.

    Nanukové rezy (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Rúru predhrejeme na 180 stupňov, pečieme 20 minút do zlatista, necháme vychladnúť.

    Nanukové rezy (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Pripravíme si suroviny na plnku.

    Nanukové rezy (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    V mlieku rozmiešame škrob, múku, žĺtok, cukor dáme do hrnca a uvaríme hustý krém, ktorý necháme vychladnúť.

    Nanukové rezy (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Maslo vymiešame do hladka, spojíme s krémom.

    Nanukové rezy (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Z korpusu odstránime papier na pečenie, rovnomerne rozotrieme plnku. Dáme do chladničky stuhnúť.

    Nanukové rezy (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Čokoládu nalámeme na menšie kúsky do misy, smotanu zohrejeme do horúca, zalejeme čokoládu, miešame kým sa nerozpustí. Čokoládovou polevou polejeme, zákusok. Dáme do chladničky stuhnúť. Dobrú chuť.

    Nanukové rezy (fotorecept) - obrázok 8

Diskusia k receptu

haji
Pěkný receptík, vděčné řezy. Moje - tvoje, milovaná, bílá, velká vajíčka nechybí, jsem moc spokojená! haha Ráda bych tvé řezy ochutnala, ke kafíčku, hmm Přeji Požehnanou první adventní neděli! Díky za receptík.
3sandra3
Ďakujem za inšpiráciu. Určite ho pripravím na Vianoce. Zvykla ho piecť moja krstná mama, ale veru, dávno ho nepiekla :-)
luwinka
Nanukové rezy , tak tie ja poznám Robila som ich už dávnješie ďakujem za pripomenutie , v najbližšom čase ich spravím. Tvoje sú krásne .
mamatata2
Môj muž ich miluje, pokiaľ žila p. svokra, nechýbali žiadnu Veľkú noc ani Vianoce, super sú.
jaalenka
Je to vynikajúci zákusok a ja som zvykla aj do krému pridávať mleté orechy, takže super orechový koláčik.
motyka
Vynikajúci starodávny recept.Tiež ho musím "obnoviť". Vydaril sa Ti. Možno bude aj na Vianoce. Švagor "suché" nechce.
haji
Jsem tady s ohlasy. Pochvala byla, ze všech stran, všem řezy moc chutnaly. Já se musím krotit, bo zítra ještě přijede návštěva a nic by nezůstalo. Je to velmi jemný moučník, skvělé chuti. Trochu mě potrápil krém, ale za to si můžu sama. Šla jsem do Zlatého klasu a s robotem. Mno, ještě že mě osvítilo a přidala jsem moučkového cukru a pucíci se zapracovali do másla. Příště budu chytřejší a dám na návod na Zlatém klasu, tedy 500 ml mléka. Dala jsem slabých 400 ml a měla jsem problém. Robot zlobil - nástavec na krém nic moc, závěrem jsem šla do bantamové metly. Kdo nic nedělá, nic nepokazí. Jen podotýkám, že 4 polévkové lžíce cukru na 1 máslo je opravdu málo. Nakonec krém vyšel krásný, chutný. Poleva i piškot fantastické, bez problémů. Chce to i cvik. Krémové moc nedělám. Díky za příjemný, jemný a velmi chutný recept, milá @Olinecka !
olinecka
Vieš niekedy potrebujeme naozaj niečo pokaziť,ale ešte dobré , že vieme, opraviť.A ten cukor????... vieš čokoláda sladká nebolo treba viac,preto každý podľa seba.Teším sa ,že chutil.
1x haji
haji
@Olinecka (7.12.2018 08:23)
Čokoládu na polevu jsem sladkou neměla skoro vůbec. Dávala jsem 100 g extra hořké čokolády Orion  www.kosik.cz/produkt/26612-orion-extra-horka-cokolad...
v ní moc cukru není a 50 g obyčejné čokolády na vaření. Vyšla poleva málo sladká. Dokopy jsou řezy akorát sladké. Dnes přijede návštěva a poslední kousky padnou. Podařilo se mi je uchovat. Přeji krásný den, milá @Olinecka !
finczi
Ďakujem za inšpiráciu, pred pol hodinou som dokončila. Zajtra bude ochutnávka : ) Krásne Vianoce a veľa radosti v srdci želám!




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia