Plnený bravčový bôčik
Plnený bravčový bôčik

Pečený plnený bravčový bôčik fotorecept

izabella929 - fotkaizabella929, 18. novembra 2018

Náš nedeľný obed.

8
porcií
80 minút
príprava
70 minút
na 170 °C

Suroviny

1,2 kg
1 PL
1
6 strúčikov
podľa chuti
podľa chuti
podľa chuti
podľa chuti
Plnka:
1 ks starší
2 PL uvarená
2 PL dusené
2 ks




Postup

  1. 1

    Bravčový bôčik som umyla a osušila.

    Pečený plnený bravčový bôčik (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Urobila som do neho otvor.

    Pečený plnený bravčový bôčik (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Pripravila som plnku. Zostavila som ju z mletého mäsa, ktoré sme mali na obed v sobotu so špagetami a čo zostalo uložila som do chladničky. Tiež som mala predvarenú ryžu z predošlého dňa. Jeden rohlík som nakrájala na kolieska, pridala som ryžu a mleté mäso, vajcia a všetko som zmiešala. Pridala som iba mleté korenie, ostatné suroviny sú dochutené.

    Pečený plnený bravčový bôčik (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Mäso z predošlého dňa...

    Pečený plnený bravčový bôčik (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Plnku som vložila do otvoru.

    Pečený plnený bravčový bôčik (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Pripravila šitie - bielu niť a ihlu.

    Pečený plnený bravčový bôčik (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Otvor som zošila.

    Pečený plnený bravčový bôčik (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Na panvicu som dala rozohriať masť a mäso som opiekla sprudka zo všetkých strán, aby sa zatiahlo.

    Pečený plnený bravčový bôčik (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Osolila, korenila, pridala rascu a mletú červenú papriku, pridala cibuľu a cesnak a podliala troškou vody. Pod pokrievkou som pomaly piekla za občasného podlievania 70 min.

    Pečený plnený bravčový bôčik (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Keď bolo mäso mäkké, odkryla som ho a nechala opiecť z oboch strán. Hotové mäso som vybrala na krájaciu dosku a nechala odpočinúť 15 minút. Potom som odstránila nite a

    Pečený plnený bravčový bôčik (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    ...nakrájala na plátky.

    Pečený plnený bravčový bôčik (fotorecept) - obrázok 11
  12. 12

    Podávala som s varenou ryžou a červenou dusenou kapustou, mäso som poliala výpekom. Prajem vám dobrú chuť.

    Pečený plnený bravčový bôčik (fotorecept) - obrázok 12

Diskusia k receptu

babka123
Milá Izka, obdivujem ako sa Ti podarilo tak krásne nakrájať ten bôčik. To máš už nacvičené na tých dokonalých rezoch, alebo naopak - najskôr mäso potom rezy?
izabella929
@babka123 , už som to tu raz písala, že akým nožom krájam zákusky..no a ja si ho veľmi šanujem, lebo ostrením stále z neho ubúda a napokon keď sa skončí jeho životnosť náhradu zaň veru ešte stále nemám..tento rok sme mali rodinné stretnutie a prosila som mojich bratov, aby mi niekde zohnali podobný nôž...takže ťa môžem ubezpečiť, že krájam ním len zákusky a nikomu ho ani do ruky nedám.. na krájanie mäsa mám iné nože..vďaka ti za komentár..
torticka
@Izabella929 (18.11.2018 18:44)
Ahoj Izka, masko je super. Prosim Ta nemohla by si dat foto noza na zakusky? Ja mam stary asi 60 rocny noz. Ani tolko rokov nemam. Dakujem.
radox1
mna by zaujimalo,preco sa s tym trapis na sporaku a nesupnes to do rury?




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia