Zelerový šalát
Zelerový šalát

Celer se sušenými rajčaty

mijaita - fotkamijaita, 21. októbra 2018
Celer se sušenými rajčaty
Foto: mijaita

Salát pro milovníky celeru. Velice jemný a příjemný. Výborný se semínkovýma placičkama i jako bežný salát k hlavnímu jídlu.

15 minút
príprava
15 minút
na 100 °C

Suroviny

1/2 ks menší
pár ks
1 - 2 PL
1 PL
1 ks
0,5 - 1 l
podľa chuti




Postup

  1. 1

    V tomhle receptu je zásadní způsob krájení. Vezměte si škrabku na brambory, celer oloupejte, rozkrojte na čtvrtky. Škrabkou okrajujte na plátky. Jsou krásně jemné! Je to trochu práce, ale vyplatí se.

  2. 2

    Dejte si vařit do vyššího kastrůlku vodu (aby byl následně celer potopený, ale netřeba zas moc) s citronovou šťávou (ocet nepoužívám), jedním bobkáčem a osolte ji poměrně dost.

  3. 3

    Do vroucí vody dejte všechny plátky celeru a povařte 15 - 20 minut od bodu varu! Ne dýl, měl by být lehce křupavý!

  4. 4

    Cedníkem vyndejte a nechte vykapat.

  5. 5

    Vyklopte do mísy, nakrájejte si sušená rajčata na nudličky (ja vyndám rajče ze skleničky pinzetou, v ní rajče držím a stříhám). Zakapejte olejem, ve kterém jsou rajčata naložená. Nedávám moc, asi 1 lžíci. Promíchat, ochutnat, ev. dosolit, opepřit, nechat odležet.

  6. 6

    Někdy obohatím i kaparama v kyselém nálevu, hoděj se do toho moc.

  7. 7

    https://varecha.pravda.sk/recepty/seminkove-susenky-bez-mouky/71921-recept.html

    Celer se sušenými rajčaty - obrázok 7
  8. 8

    S křupavýma semínkovýma placičkama je to fakt hodně dobré.

    Celer se sušenými rajčaty - obrázok 8

Diskusia k receptu

farbuska
Robievam remuládu aj iné celerové šaláty a veľmi rada vyskúša, aj tento. Vďaka za recept.
atulienka
Tak takáto dobrota by šla "rovnou do ledvin", ako hovorieval Kája Mařík, keď mu niečo veľmi chutilo. To je najvyššie ocenenie jedla malým školákom, z knihy Školák Kája Mařík. Napadlo mi pri pohľade na tvoj šalát a už sa teším, ako bude chutiť. Ďakujem za recept.
mijaita
@All všechny vase komentare jsou pozitivne ladene, nekod by se mel uz brzo do salatu pustit tedy. Verte, kdo z vas rad celer, nebude ho delat jen 1x. Tak se brzo pochlubte :-)
bubaya
@Mijaita (23.10.2018 13:30)

Ja zeler veľmi rada nemám, hoci ho každý chváli. Nejaké recepty som vyskúšala, ale nijako ma neoslnili . Tak to skúsim s týmto šalátom, vyzerá veľmi dobre, a od teba mi zatiaľ všetko chutilo. Vďaka za super tip na krájanie paradajok.
kimlo
Toto vyskúšam aj ja. Narobil som sušených rajčín, aspoň ich nejak zuzitkujem a zeler sa dá kúpiť hocikedy...
mijaita
@Kimlo tak preci!? Ja ti rikala, ze je to delikatesa! Dnes jsem si koupila celer abych udelala salát do zasoby. Delam do siroke sklenice, mam v lednici a chodim na nej jako na chutovku kdyz me honi mlsna. Udelal jsi mi radost, rada se delim o dobre recepty.
1x kimlo




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia