Mrkvový koláč
Mrkvový koláč

Mrkvový a pomarančový chlebíček

anikahl18 - fotkaanikahl18, 16. septembra 2018

U nás obľúbený veľmi krehký koláč.

8-10
porcií
20 minút
príprava
55-60 minút
na 180 °C

Suroviny

120 ml
3 ks
150 g jemný
225 g postrúhaná
50 g
75 g
1 1/2 KL
1/2 KL postrúhaný
z 2 pomarančov
100 g
1 KL
1 KL
1 1/2 KL
 na posypanie




Postup

  1. 1

    Predhriať rúru na 180 °C (plyn 4). Vymastíme formu na chlebíček (alebo použijeme papierovú formu na pečenie ), ja som používala objem 1500 ml.

  2. 2

    V mise vyšľaháme žĺtky s cukrom, pomaly primiešame olej. Pridáme mrkvu, kokos, hrozienka, pomarančovú kôru a korenie.

  3. 3

    Pridáme múku zmiešanú zo soľou, práškom do pečiva a sódou bikarbónou.

  4. 4

    Osobitne vyšľaháme bielky a primiešame do cesta, ktoré vylejeme do formy a pečieme 55- 60 min. Necháme vychladiť na 5 min, potom vyberieme z formy a úplne vychladíme na mriežke. Poprášime práškovým cukrom a krájame.

Diskusia k receptu

anikahl18
Zabudla som oddeliť bielka od zltkou. Takze celé vajcia vymiešane z cukrom. Zvyšok ako v popise a rozdiel v kvalite som nepostrehla.
haji
@Anikahl18 (9.11.2018 22:02
Oba způsoby jsou v pořádku. Oddělený způsob by měl být o trochu nadýchanější - ve vyšlehaných bílcích a vpravených na konci přípravy těsta - by teoreticky - mělo zůstat více zašlehaného vzduchu a moučník by měl být po upečení nadýchanější. Šlehání vajec s cukrem dohromady je zase síla spojení cukru a vajec, pravda, může být těsto hutnější, avšak upečené těsto je rozdílné buď minimálně nebo vůbec. Ještě k tomu šlehanému sněhu. Vždy /i když to není v receptě/ si nechávám trochu cukru ze základního rozpisu. A ten závěrem do sněhu zašlehám a prošlehám. Sníh lépe drží, nemá tendenci se roztéct,zvláště když chvíli čeká bokem. Znatelná výhoda je i to, že se lépe a šetrněji do masy těsta zapracovává.
Chlebíček máš pěkně nadýchaný.
anikahl18
Ano máš pravdu dnes som ho zas piekla ( stihla som foto ) a zasa som nedelíla bielky a zltky a je
Jemný a nadychany @Haji (7.4.2019 19:29)

1x haji




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia