Jablkový koláč
Jablkový koláč

Jablková galetka s vanilkovým krémom

delight - fotkadelight, 10. septembra 2018
Jablková galetka s vanilkovým krémom
Foto: delight

Neviete ako využiť čerstvé jablká? Napečte si vynikajúcu jablkovú galetku s vanilkovým pudingom.

30-40 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto:
250 g
150 g
50 g
1 ks
štipka
Plnka:
0,5 l
podľa chuti (alebo med)
4 ks
2 PL
Dozdobenie:
4-5 ks
1 bal.




Postup

  1. 1

    Najskôr si pripravíme puding. Mlieko s medom necháme prevrieť. Žĺtky zmiešame so škrobom a pridáme do nich pár lyžíc teplého mlieka. Žĺtkovú zmes potom vlejeme do vriaceho mlieka a miešame. Necháme vychladnúť.

  2. 2

    Múku si preosejeme, nastrúhame do nej studené maslo a pridáme zvyšné suroviny na cesto. Pokiaľ sa cesto nespája, pridávame po lyžiciach studenú vodu. Cesto necháme 30 minút odležať v chladničke.

  3. 3

    Odležané cesto vyvalkáme do okrúhleho tvaru s priemerom väčším ako je forma na pečenie. Cesto pomocou valčeka prenesieme do maslom vymastenej formy.

  4. 4

    Na cesto vylejeme vychladnutý puding, poukladáme nakrájané jablká očistené o jadrovníky a okraje cesta preložíme smerom dovnútra. Jablká môžeme posypať vanilkovým cukrom a mandľovými lupienkami.

    Jablková galetka s vanilkovým krémom - obrázok 4
  5. 5

    Pečieme na 180 stupňoch približne 30-40 min.

  6. 6

    Dobrú chuť priatelia!

Diskusia k receptu

staja
Zaujímavý jablkový koláčik, páči sa mi cesto s maslom zo špaldovej múky. Ocenila by som pohľad v reze.
danila
odskúšané, výborné, dala som jablká a nektarinky, cesto je jemné a chrumkavé, povrch som posypala orechami




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia