Orechové koláče
Orechové koláče

Orechové a makové koláčiky fotorecept

ywett - fotkaywett, 1. septembra 2018
Orechové a makové koláčiky (fotorecept)
Foto: ywett

Tieto malé voňavé koláčiky ktoré majú aj názov gombíky, zvyknem robievať na vianočné, alebo veľkonočné sviatky. Dnes Vám ponúkam pre inšpiráciu recept aj na Zobraziť celý popisTieto malé voňavé koláčiky ktoré majú aj názov gombíky, zvyknem robievať na vianočné, alebo veľkonočné sviatky. Dnes Vám ponúkam pre inšpiráciu recept aj na makové, ktoré sa chuťovo skvele dopĺňajú s ríbezľovým džemom ;-)

30 minút
príprava
15 minút
na 180 °C

Suroviny

Suroviny na orechové:
100 g (alebo lieskové)
300 g
 (podľa chuti)
1 PL
200 g
2 ks (alebo 1-2 PL biely jogurt)
Suroviny na makové:
125 g
250 g
1 - 2 PL
100 g
3 PL
Na ozdobenie:




Postup

  1. 1

    Pomleté orechy zmiešame s cukrom, múkou, pridáme žĺtky (alebo jogurt) a zmäknuté maslo.

  2. 2

    Vypracujeme vláčne cesto a necháme v chladničke odležať (niekedy nenechávam).

    Orechové a makové koláčiky (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Z cesta vytvarujeme valčeky, pokrájame a vytvarujeme malé guľky. Poukladáme na plech a opakom varechy spravíme jamky a do niektorých vložíme lieskový orech.

  4. 4

    Pečieme na 180 stupňov približne 15 - 17 min. Vychladnuté ozdobíme džemom.

    Orechové a makové koláčiky (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Rovnakým spôsobom spravíme aj makové.

    Orechové a makové koláčiky (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Prajem dobrú chuť!

    Orechové a makové koláčiky (fotorecept) - obrázok 6

Diskusia k receptu

haji
Nejhorší smrt je z leknutí, a tak tag Vianočné špeciality v tuto dobu odignorujem. Recept se mi moc líbí, drobné pečivo miluju. Sliny se mi sbíhají, dala bych testovací vzoreček. Děkuji za fajn recept i výstavní fota. Jsi šikulka!!
afataga
Hned mi bolo jasne podla uzasnej fotky, koho je to rcp. :-), ja sice sladke skoro nejem, ale jeden orechovy by som kostla.
1x ywett
martamm
Tie su nadherne, naozaj patria na sviatocny stol, ukladam :)))))))))))))))
1x ywett
ywett
@Haji (1.9.2018 14:10)

Prepáč mi, nechcela som ťa až tak vystrašiť :-D si ma rozosmiala, ale viem ako si to myslela ;-) Teraz mám voľnejšie, tak čo som nestihla pridať recepty skôr, tak dávam postupne teraz. Veď za chvíľu už nám začínajú volejbalové zápasy a turnaje, tak už nebudem stíhať ani piecť ;-)
Keby sa dalo, rada ťa ponúknem a ešte raz ďakujem :-)
1x haji
ywett
@Afataga (1.9.2018 15:54)

Ďakujem, už ma dobre poznáš ;-)
Viem, že ty sladké pomenej, ale ak niekedy budem mať cestu tvojim smerom, niečo dobré donesiem, aspoň teda dva orechové ;-)
garanco
Gombíky sú krásne!
Páči sa mi Tvoj recept, oba druhy sú určite výborné, príležitostne urobím :-)) !
1x ywett
staja
Tvoj receptový rukopis s krásnymi fotkami už poznám, koláčiky sú nielen pohľadné ale určite aj chutné.
1x ywett
katarina0705
Vyzerá to perfektne, aj tie fotky ;) práve hľadám, čo by som urobila dcére na desiatu a tento rcp určite skusim, aj na vianoce, veď už su za dverami :-o
1x ywett
siisa
Krásne koláčiky si upiekla, nádherné foto....šikuľka si !
1x ywett
farbuska
Práve som dopiekla tie orechové (veľmi chutné) a dala som do nich brusnicový džem. Už idú do rúry makové. Vďaka za recept.
1x ywett




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia