Cestoviny s paradajkami
Cestoviny s paradajkami

Italské linguine

mijaita - fotkamijaita, 20. augusta 2018
Italské linguine
Foto: mijaita

Linguine jsou italské těstoviny, takové placaté špagety. Mně moc chutnají. Recept je na italské úrovni. Jednoduchý, ale vynikající!

1
porcia
10 minút
tepelná úprava

Suroviny

cca 1/4 bal. (cestoviny)
1 PL
1 strúčik
1 PL
 čerstvá




Postup

  1. 1

    Do vařící, hodně (1pl) osolené vody jsem dala vařit čtvrt balíčku linguine. Vařila jsem podle návodu na balíčku aby byly al dente, na skus.

  2. 2

    Co se vařily těstoviny, tak v kastrůlku jsem do rozpuštěného máslo dala utřený stroužek česneku, nakapala citronovou šťávu, zředila 2 lžícemi horké vody z těstovin, nastrouhla trochu parmezánu (asi lžíci), promíchala.

  3. 3

    Cherry rajčátka jsem jen přepůlila a přidala do toho másla. Několikrát jsem protočila, ne dlouho, abych zachovala jejich čerstvou chuť a dala na stranu.

  4. 4

    Hotové linguine se nesmí dlouze cedit ani proplachovat!!! Tak jsem je jen projela cednikem a hned, bez odkapávání vsypala do máslové směsi s rajčátky.

  5. 5

    Několikrát jsem v kastrulku převrátila aby se to hezky promíchalo, přidala podle chuti natrhané lístky bazalky a drcený, černý pepř.

    Italské linguine - obrázok 5
  6. 6

    Do hlubokého talíře jsem sama sobě :-) naservírovala tuhle jednu porci linguine, posypala strouhaným parmezánem a polila 2 lžícemi olivového oleje.

  7. 7

    Dodatek: samozřejmě se dá uvařit i ze špaget, ale v tom případě doporučuji semolinové. Jídlo, které je snadné uvařit i pro jednu osobu a během pár minut.

  8. 8

    Delicious!

Diskusia k receptu

mijaita
Komu nechutna parmezan, nadá žádný sýr! I to je italská varianta.
bubaya
@Mijaita (20.8.2018 09:58)
Paradajky, cesnak, parmezán.....čo viac si možno ku šťastiu želať? Nepoznám nikoho, komu by parmezán nechutil.
klukodvody
Jednoduché, nepřekombinováné a výrazná chuť. Bezvadné. Pozdravujeme.
haji
V jednoduchosti je krása. S domácími letními rajčaty je toto top.
zolik
Linguine som nemala, zato Barilla Spagetti No.5, inak vsetko podla receptu s paradajkami a bazalkou rovno zo zahrady. Vyborne, rychle a lahke jedlo. Fotit som nestihala, popri priprave vecere som zavarala. A zavaram dalej. Dakujem
mijaita
@Zolik jsem nadsena, ze´s už to dala! Ty spagety jsou docela macaty, jasně take dobre! Verim, ze budes varit castejc a diky za koment!
1x zolik
zolik
@Mijaita (20.8.2018 20:00)
Ver mi, ze tento Tvoj recept budem robit castejsie, hlavne v takýchto horúcich dnoch, ked je este aj "ako na truc" plna zahrada ovocia na spracovanie. Zaobstaram si aj Linguine, mam ich tiez rada. Lenze dnes v tom horku vonku a vnutri pri sporaku som bola aj za tie " macate špagety" vdacna. Pa
mitzy
U nás sú takéto recepty v lete veľmi obľúbené :)
frezia68
Všetko už bolo povedané a pochválené.Mám bezlepkové špagety,zajtra vyskúšam :-).
mijaita
@Zolik no ty jsi uzasna jako sam recept :-) Kupuju PANZANI, ale ono je to asi chutove jedno. Mam je uz vychytane, do vrouci vody je dam a varim presne 11 minut. Jak tyhle jine nevim, az uvaris, napis jak dlouho tyhle?
afataga
Vyborna klasika, pre mna syru asi 5x viac :-), najrades pecorino
zolik
Davam do Vasej Pozornosti. Vysoko sezonne aktualny a Vyborny recept. Uz niekolko krat pripraveny. Kto by nevedel co rychlo na veceru…..
Vrele odporucam.
mijaita
@zolik jsi skvela, zrovna v nedeli dostanu nejaky rajcatka abych tuhle jednoduchou delikatesu uvařila. Třeba jsi dobře připomenula i jinym. Díky!
zolik
@mijaita (20.8.2021 17:47)
V sobotu som bola nakupit v Zürichu a popritom som si zobrala aj par casopisov. Ked som tuto titulnu stranku uvidela, hned som si na Teba spomenula 😍





mijaita
@zolik (30.8.2021 01:46)

To je hezke! :-) On je tenhle recept takova bezna klasika v It, ze ho najdes kazdou chvili nekde a nejspis v kazde restauraci. Ale ne kazdy si vupomene ne me, Italove by mi mohli zavidet! :-) Diky za milou vzpominku @zolicku :-)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia