Obaľované cuketové kolieska
Obaľované cuketové kolieska

Cuketové kolieska v chrumkavom cestíčku fotorecept

evusik - fotkaevusik, 24. júla 2018
Cuketové kolieska v chrumkavom cestíčku (fotorecept)
Foto: evusik

Toto je môj tohtoročný najobľúbenejší recept z cukety.

15 minút
príprava
15 minút
na 220 °C

Suroviny

 mladá
Na obaľovanie:
1 ks
4 PL (alebo jogurt)
50 g
100 g strúhaný




Postup

  1. 1

    Mladú, tenkú cuketu umyjeme a nakrájajme na približne 1cm kúsky. Osolíme a hneď ju obaľujeme. Nachystáme si 3 misky. Do jednej dáme hladkú múku. V druhej zmiešame vajíčko, kyslú smotanu alebo jogurt, soľ, mleté čierne korenie, drvenú rascu. A v tretej zmiešame strúhanku a nastrúhaný syr.

    Cuketové kolieska v chrumkavom cestíčku (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Cuketové kolieska obaľujeme v múke, vo vajíčku a nakoniec v strúhanke zo syrom. Je to také patlámo, ale čím viac toho na kolieska napatláte, tým lepšie.

    Cuketové kolieska v chrumkavom cestíčku (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Obalené kolieska ukladáme na plech na pečiaci papier. Ak chcete, môžete kolieska trochu pokvapkať olejom, ale nie je to nutné.

    Cuketové kolieska v chrumkavom cestíčku (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Pečieme vo vyhriatej rúry na 200 °C asi 15-20 minút.

    Cuketové kolieska v chrumkavom cestíčku (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Podávame ihneď ešte horúce najlepšie s cesnakovým dresingom alebo tatarskou omáčkou. Cesnakový dresing - kyslá smotana, soľ, mleté čierne korenie a veľa pretlačeného cesnaku. Ale kľudne môžete podávať aj ako hlavné jedlo s varenými zemiakmi.

    Cuketové kolieska v chrumkavom cestíčku (fotorecept) - obrázok 5

Diskusia k receptu

motyka
Výborný aj pre mňa. Zatiaľ som iba plnila a vyprážala. Pečené na plechu, takto nasucho v rodine vítame.
evelynba
Super krásne, lákavé, hneď by som si dala, kľudne aj teraz ráno. Ukladám a už sa teším, až ich urobím. Keďže v týchto teplách odmietam používať rúru, vyskúšam v remoske. Vďaka za nový tip na úpravu mojej milovanej cukety.
1x evusik
evusik
@all ďakujem všetkým za nakuknutie :)
mi máme tohto roku toľko cukiet, že rozdávam kade chodím a vymýšľam čo z nich urobiť, ešte robievam slané tyčinky, tie sú výborné a nikto nefrfle, že zase cuketa :)
motyka
Napíš postup na tie tyčinky. Zíde sa určite viacerým. Díky.
1x evusik
evusik
@Motyka (25.7.2018 18:51)
recept na tyčinky bol nedávno na Vareche zverejnený z veľmi malými odchýlkami od toho čo robím ja,
ja robím z polohrubej múky + hrsť jemných ovesených vločiek, ináč tuším to isté ako v tomto recepte:
 varecha.pravda.sk/recepty/cuketove-tycinky-fotorecept/714...

a tyčinky sú veľmi dobré :)
ja robím takto:
 ovarenizivoteatak.blogspot.com/2017/08/cuketove-chrumkave-tycinky.html...

haji
Pěkný recept, skvostně letní, cuketové dobroty miluju. Vyprážanú cuketu nemusím, tak vyzkouším tvoji v kabátku do chrumkava pečenou. Díky za inspiraci!
1x evusik
evusik
@Nelisa (4.8.2018 13:32)

ďakujem za foto :) teším sa, že recept mal úspech :)
ribenka
Dnes som ich urobila už druhýkrát a budem ich robiť pravidelne. Sú výborné. Oceňujem, že sa nevyprážajú, takže nenasiaknu tukom, ani sporák nie je oprskaný. Vďaka za recept :-).
1x evusik
evusik
@kukulienka71 (22.8.2019 10:17)

tak tie sa ti podarili, sú ukážkové :) a tie kolieska nabudúce vyskúšam aj ja, vyzerá to veľmi pekne :-)
1x haji
motyka
Ja som piekla v rúre už viackrát. Naši to majú veľmi radi. Je to vynikajúce. Odporúčam všetkým, ktorí majú radi a doposiaľ vyprážali cuketu. "Obal" používam už aj na kuracie prsia a má to iný level, najmä pri spoločných stretnutiach a so smotanovým dipom. Evusik, ďakujem pekne za skutočne výborný recept.
1x evusik
evusik
@motyka (25.8.2019 18:52)

a ja ďakujem za odozvu :-) u nás je tiež tento recept obľúbený
marta23
@evusik (25.7.2018 08:26) Ja tiež robím takéto kolieska, ale bez syra v strúhanke, Tiež sa dá cuketa použiť do čalamády, do leča-časť papriky nahradím cuketou, placky spolu so zemiakmi a niekto robí aj polievku z cukety. Mám aj recepty na koláče z cukety, potom svieže smoothie v horúcich letných dňoch.Nabudúce vyskúšam so syrom v strúhanke, ďakujem za recept. Ja kupujem všetku zeleninu na varenie v kuchyni.

1x evusik
pivonka
Dnes som mala k obedu a bolo to naozaj krásne chrumkavé a ja také rada. Piekla som v rúre. Ďakujem za recept.
1x evusik
evusik
@pivonka (5.8.2020 18:37)

nám sa tohto roku nedarí :-( žiadna cuketa ani hokaido, paradajky len tak tak... cuketu mi nosí nevesta tak občas máme a muž nefrfle, že zase cuketa :-)
teším sa, že chutilo je to fakt dobrotka




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia