Narodeninová torta
Narodeninová torta

Narodeninová torta fotorecept

zuzkanr - fotkazuzkanr, 22. júla 2018
Narodeninová torta (fotorecept)
Foto: zuzkanr

Torta k 30-tke z medových plátov s tromi druhmi krému a s ovocím.

10 minút
na 190 °C

Suroviny

4 PL
750 g
250 g
250 g
3 ks
7 PL
2 ČL
Mascarpone-čokoládová plnka:
500 g
700 ml
200 g
2 bal.
2 bal. (Olé)
Nutelovo-mandľový krém:
400 g
400 g
2 bal.
Ovocný krém:




Postup

  1. 1

    Ako prvé som si deň pred pečením medových plátov a prípravy celej torty urobila krémy, aby cez noc dobre stuhli v chladničke. Hlavné boli prvé dva, čiže mascaropne-čokoládový a nutelovo-mandľový. Ovocný nie je moc podstatný, keďže ten mi zostal z cupcakes a len som ho nechcela vyhadzovať, čo mi zostalo.

  2. 2

    Prvý som si pripravila mascaropne-čokoládový krém: smotanu na šľahanie vylejeme do hrnca a zohrejeme tak, aby nevrela. Keď je zohriata, oheň buď stíšime, alebo úplne zhasneme (nemala by vrieť) a pridáme do nej bielu čokoládu. Miešame, kým sa nerozpustí.

    Narodeninová torta (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Keď sa rozpustí, pridáme vanilínové cukry.

    Narodeninová torta (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Tento krok by sa mal urobiť opačne, čiže najskôr by sa do smotany mal zasľahať puding Olé a až potom primiešať mascarpone, lenže ja som bola nepozorná a pridala som najskôr mascarpone, vyšľahala a až potom pridala puding Olé. Konzistenciu, chuť ani nič iné to podľa mňa neovplyvnilo, ale do budúcna budem vedieť.

    Narodeninová torta (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Šľahala som všetko robotom.

    Narodeninová torta (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Takto vyzeral už hotový krém, ktorý som dala na noc do chladničky.

    Narodeninová torta (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Druhý bude nutelovo-mandlový krém. Prvý si uvaríme hustý puding: do 500 ml mlieka pridáme dva mandľové pudingy a miešame, kým nezhustne (cukor som nepridávala, keďže nutela ho má v sebe dosť).

    Narodeninová torta (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Kým puding vychladne, vyšľaháme si maslo v izbovej teplote s nutelou.

    Narodeninová torta (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Primiešame aj studený puding. Krém som tiež vložila na noc do chladničky.

    Narodeninová torta (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Na druhý deň som si upiekla medové pláty. Zmiešame hladkú múku s práškovým cukrom. Urobíme si jamku a postupne pridáme vajíčka, mlieko, med, sódu bikarbónu a maslo v izbovej teplote. Všetko ručne zmiešame a vypracujeme cesto, ktoré rozdelíme na tri rovnaké kusy.

    Narodeninová torta (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    Pečieme na 190 °C asi 8-10 minút, kým cesto nie je zlatohnedé. Keď sú upečené a vychladnuté, všetky tri pláty prekrojíme na polovicu.

    Narodeninová torta (fotorecept) - obrázok 11
  12. 12

    Ja som si na papier nakreslila číslice 3 a 0 a pomocou nich som ich vykrajovala do cesta. Každé jedno cesto si potrieme džemom, ja som použila malinový. Nie je potrebné ich potierať, nie sú suché, ale keďže som medové pláty piekla prvýkrát, bála som sa, aby nevyschli, tak som ich potrela.

    Narodeninová torta (fotorecept) - obrázok 12
  13. 13

    A začneme zdobiť krémami. Najskôr som si okraje ozdobila "bielym" krémom a vnútro som vyplnila "hnedým" krémom. Na vrch hnedého krému som naukladala mrazené ríbezle z našej záhrady. Takto si ozdobíme aj druhé poschodie torty a na tretie, vrchné poschodie som dala ešte zvyšok spomínaného ovocného krému, ale ten kvôli torte robiť osobitne nemusíte, stačia dva krémy.

    Narodeninová torta (fotorecept) - obrázok 13
  14. 14

    Všetky tri časti som naukladala na seba a vrch dozdobila ešte malinami, černicami a niečím sladkým.

    Narodeninová torta (fotorecept) - obrázok 14
  15. 15

    Tortu som dala na noc do chladničky. A takto vyzerala torta v reze :-)

    Narodeninová torta (fotorecept) - obrázok 15

Diskusia k receptu

luwinka
Krásna narodeninová torta , perfektná práca. Pekne nafotený postup. Dobre si sa s ňou pohrala , dá to zabrať takéto niečo . O chuti nepochybujem . samé dobré krémy si do nej dala a pekne si ju vyzdobila, nie je čo dodať :-) Krásna.
motyka
Určite si sa oslávenkyni /covi/ zavďačila a torta chutila všetkým. Si šikovná. Výborne nafotený a zrozumiteľný postup - aj pre začiatočníčky. Vlastná fantázia aj pri výzdobe. Chválim.
haji
Klobouk dolů!! Nevím co by mě mohlo přinutit vyvalovat těsto na dort, asi nic. O to větší máš můj obdiv. Postup, fotografování, zdobení a pak ještě vložít recept. Práce jako na kostele. Jsi velká šikulka!!
P.S. Stěrka se sovičkou mě také dostala.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia