Marhuľový koláč
Marhuľový koláč

Bezlepkový ovocný koláč s posýpkou

manka1 - fotkamanka1, 30. júna 2018
Bezlepkový ovocný koláč s posýpkou
Foto: manka1

Výborný - dnes marhuľový - ovocný koláčik.

30 minút
príprava
45-60 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto:
160 g
200 g (alebo maslo)
130 g
100 g
1 bal.
4 ks
Tvarohová plnka:
500 g
200 g
2 ks
200 g
2 bal. (Zlatý klas)
2 PL (maizena)
Posýpka:
60 g
70 g (alebo Hera)
100 g




Postup

  1. 1

    Cesto: Zmäknuté maslo zmiešame s práškovým cukrom - najlepšie v šľahači. Pridáme múky (ak nechceme bezlepkový koláč, použijeme 260 g polohrubej múky) s práškom do pečiva a po jednom pridáme vajcia. ak je cesto husté (to záleží od kvality hlavne kukuričnej múky) priliať asi 0,5 dl mlieka. Cesto vyliať na plech (30x40cm) vystlaný papierom na pečenie.

  2. 2

    Tvaroh vymiešať s kyslou smotanou, so žĺtkami, s krupicovým cukrom, vanilkovým pudingom a kukuričným škrobom. Tvarohovú plnku rovnomerne natrieme na maslové cesto.

  3. 3

    Ovocie - MARHULE - umyť, rozpoliť na štvrtinky - a poukladať na tvarohovú plnku. (ak použijeme napr. rebarboru, tak asi 800 g-1000 g umyjeme, nakrájame na kúsky, dáme do misky, ochutíme vanilkovým a krupicovým cukrom - a tiež poukladáme na tvarohovú plnku.)

    Bezlepkový ovocný koláč s posýpkou - obrázok 3
  4. 4

    Posýpka: maslo (Heru) spracujeme s cukrom a pohánkovými vločkami - urobiť rukou takú drobenku. Dať na vrch koláčika. Vložiť do vyhriatej rúry a pri 180 °C piecť okolo 60 min. nechať vychladnúť, ak treba tak posypať cukrom, nakrájať. Dobrú chuť! ... a manžel sa ma pýtal "či som už dala koláčik na varechu...?" - tak mi s tým pomohol...:)

    Bezlepkový ovocný koláč s posýpkou - obrázok 4

Diskusia k receptu

haji
Pěkný recept, koláč s tvarohem a ovocem je velmi chutná kombinace! Recept na léto stvořený, jak zraje ovoce, tak je zaručená změna chutí. Povedené dílo, jsi šikulka!




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia