Plnené hovädzie roládky
Plnené hovädzie roládky

Plnené hovädzie rolky na šampiňónoch, červenom víne s čerstvou saturejkou fotorecept

izabella929 - fotkaizabella929, 3. júna 2018

Dnešný nedeľný obed

4
porcie
20 minút
príprava
60 minút
tepelná úprava

Suroviny

350 g
1 PL
1 ks
Na plnku:
1 ks
1 ks
100 g domáca
50 g
6 ks
100 ml
1 PL
1 PL
 čerstvá
podľa chuti
podľa chuti
podľa chuti




Postup

  1. 1

    Hovädzie mäso so umyla osušila. Pokrájala som ho na plátky.

    Plnené hovädzie rolky na šampiňónoch, červenom víne s čerstvou saturejkou (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Mäso som naklepala, osolila, okorenila a posypala červenou paprikou.

    Plnené hovädzie rolky na šampiňónoch, červenom víne s čerstvou saturejkou (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Natrela horčicou.

    Plnené hovädzie rolky na šampiňónoch, červenom víne s čerstvou saturejkou (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Rohlík som pokrájala na kolieska a zmiešala s vajcom .Plnku som položila na plát mäsa a uložila som na to pozdĺžne rozrezanú klobásu.

    Plnené hovädzie rolky na šampiňónoch, červenom víne s čerstvou saturejkou (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Z dvoch strán som ju obložila plátkom syra.

    Plnené hovädzie rolky na šampiňónoch, červenom víne s čerstvou saturejkou (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Mäso som opatrne zrolovala a previazala kuchynským špagátom.

    Plnené hovädzie rolky na šampiňónoch, červenom víne s čerstvou saturejkou (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Všetky mäsá sú naplnené a zviazané.

    Plnené hovädzie rolky na šampiňónoch, červenom víne s čerstvou saturejkou (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Na panvicu som dala rozohriať masť a rolky som opiekla sprudka zo všetkých strán.

    Plnené hovädzie rolky na šampiňónoch, červenom víne s čerstvou saturejkou (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Výpek som zliala do rajnice a pridala som cibuľu, opiekla.

    Plnené hovädzie rolky na šampiňónoch, červenom víne s čerstvou saturejkou (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Pridala som štipku papriky a podliala vínom. Potom som primiešala aj horčicu, vložila mäso, osolila, okorenila a dusila na slabšom plameni 50 min. Keď bolo mäso mäkké, pridala som šampiňóny.

    Plnené hovädzie rolky na šampiňónoch, červenom víne s čerstvou saturejkou (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    Múku som vymiešala s vodou, pridala som k mäsu ma nechala chvíľu prevrieť. Keď bolo všetko uvarené, pridala som saturejku a sporák som vypla.

    Plnené hovädzie rolky na šampiňónoch, červenom víne s čerstvou saturejkou (fotorecept) - obrázok 11
  12. 12

    Podávala som s cestovinami penne a tekvicovou čalamádou. Prajem vám dobrú chuť.

    Plnené hovädzie rolky na šampiňónoch, červenom víne s čerstvou saturejkou (fotorecept) - obrázok 12

Diskusia k receptu





SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia