Zeleninové fašírky
Zeleninové fašírky

Mrkvové fašírky fotorecept

hviera - fotkahviera, 10. mája 2018
Mrkvové fašírky (fotorecept)
Foto: hviera

Prvýkrát to bol taký pokus, mix toho, čo bolo doma. Drahý ohŕňal nosom, čo z toho bude. Potom ochutnal a nevedel sa zastaviť :)

4
porcie
15 minút
príprava
10 minút
tepelná úprava

Suroviny

4 stredne veľké ks
150 - 200 g
1 ks




Postup

  1. 1

    Mrkvu nastrúhame najemno. Najlepšie je túto prácu delegovať :) Pripravíme aj ostatné suroviny, na obrázku chýba sezam, zabudla som ho pridať do foto :)

    Mrkvové fašírky (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Mrkvu nechávam aj so šťavou. Všetko vymiešame, necháme cca 15 minút odstáť, aby ovsené vločky trochu zmäkli. Najlepšie sú ovsené vločky jemné, rýchlejšie zmäknú. Ak je potrebné, pridáme ešte jedno vajíčko.

  3. 3

    Formujeme malé fašírky, a pečieme na panvici, do zlata. Otáčame opatrne, majú tendenciu sa rozpadať.

    Mrkvové fašírky (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Vyšlo mi 19 kusov, podávam najčastejšie k prívarku. Dobrú chuť.

    Mrkvové fašírky (fotorecept) - obrázok 4

Diskusia k receptu

farbuska
Sympatické fašírky k prívarkom, ale trebárs aj so zemiakovou kašou - rada vyskúšam. Vďaka za inšpiráciu.
hviera
@Haji (10.5.2018 15:22)

väčšinou používam ghee a teflónovú panvicu. pri konci je už nasucho :)
2x haji a temzy
haji
@Hviera (10.5.2018 17:12)
Děkuji za odpověď, na fotu je vidno - že tam stopa tuku je, ale to je fajn, bo na totálním suchu by se rozpadaly ještě líp. Vyzkouším, bo všechno co v tvojej fašírce je, mám ráda. K tomu zeleninkový salátek, och...!
jack
Dobré.Teraz pred letom.Určite aj u nás sa bude ohŕňať nosom,ale za pokus to stojí.Možno zachutí :-)))
hviera
@Monty469 (10.5.2018 21:33)

tak to treba inak nazvat ;) pripadne ako prilohu k masu vyskusat :)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia