Zemiakový šalát
Zemiakový šalát

Bramborový salát s řapíkatým celerem HUBNEME DO PLAVEK fotorecept

skotova - fotkaskotova, 11. apríla 2018
Bramborový salát s řapíkatým celerem HUBNEME DO PLAVEK (fotorecept)
Foto: skotova

Bramborový salát s řapíkatým celerem bych mohla propagovat v rámci akce „hubneme do plavek“. Na přípravu bramborového salátu potřebujete opravdu pár surovin, je rychle Zobraziť celý popisBramborový salát s řapíkatým celerem bych mohla propagovat v rámci akce „hubneme do plavek“. Na přípravu bramborového salátu potřebujete opravdu pár surovin, je rychle připravený a fantasticky chutná. Mé chuťové pohárky uchvátil hned na první ochutnání. Základem tohoto salátu jsou opravdu čerstvé a křupavé výhonky řapíkatého celeru. Budete-li mít stonky „gumové“, pak salát raději nepřipravujte. Byli byste zklamaní. Použijte je třeba do vývaru, ale do salátu NE.

4-5
porcie
30 minút
príprava

Suroviny

700 g (uvarené v šupke)
2 ks (85 g)
2 stonky
 čerstvá
Na zálievku:
200 g (14 % tuku)
3 ČL obyčajná
3 PL




Postup

  1. 1

    Budou-li uvařené brambory ještě vlažné, bude to ten správný okamžik je oloupat. Následně je protlačíme přes mřížku do mísy, ve které budeme salát míchat. Okapané kyselé okurky nakrájíme na malé kostičky o hraně 3 mm a přidáme je k bramborám. Brambory posolíme a popepříme.

    Bramborový salát s řapíkatým celerem HUBNEME DO PLAVEK (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Řapíky celeru oloupeme úplně stejně, jako bychom loupali rebarboru. Nakrájíme je na menší kousky, přibližně 5-8 mm velké. Celer krásně voní, tak honem s ním do mísy k bramborám.

    Bramborový salát s řapíkatým celerem HUBNEME DO PLAVEK (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Nyní si připravíme zálivku do salátu. Smetanu, hořčici i lák z okurek dáme do misky připravené na zálivku a důkladně metlou promícháme, aby se všechny tři suroviny propojily. Zálivku osolíme a přidáme čerstvě namletý černý pepř. Promícháme, ochutnáme a případně dochutíme podle našich chutí některou z uvedených surovin na zálivku.

    Bramborový salát s řapíkatým celerem HUBNEME DO PLAVEK (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Zálivku přidáme do mísy s bramborami, řapíkatým celerem a kyselými okurkami a dvěma lžícemi salát promícháme od spodu mísy a pěkně zlehka. Ochutnáme, zda je salát podle našich chutí a můžeme podávat. Je dobré, nechat ho tak půl hodiny odležet při pokojové teplotě. Salát na talíři dozdobte nasekanou petrželkou a podávat ho můžete samostatně nebo jako přílohu. Tak ať nám to v plavkách sluší.

    Bramborový salát s řapíkatým celerem HUBNEME DO PLAVEK (fotorecept) - obrázok 4

Diskusia k receptu

frezia68
Akosi nemám rada zeler,ale aj @Sr ácz ma presviedča o jeho prínose pre zdravie.Tak začnem asi týmto receptom,ďakujem a ukladám do KK,aby som nezabudla.Škoda,že nemám čerstvý zo záhrady .
haji
Ó, takový salát mi bude chutnat. Už jsem psala, že jsem se stala milovníkem stopkového zeleru, a to díky Sracz a spol. Děkuji za fajnový, chrumkavý receptík!
mirop
Kdyz se napraskame bramborama se smetanou, tak to spis bude TLOUSTNEME DO PLAVEK, ale salat muze byt vyborny, vsechny suroviny mam rad a dal bych si
bubaya
@Kimlo (11.4.2018 20:05)

Ak si predtým nosil XXXXXXXL, tak aj to bude úspech. Kyslá smotana má cca 5x menej kcal ako majonéza, stonkový zeler takmer žiadne, na rozdiel trebárs od vajíčka.....takže v konečnom dôsledku je to proti klasike naozaj diétny šalátik. A prečo by človek, čo chudne, musel tlačiť do hlavy len nízkotučný tvaroh a nejaké lupene?
skotova
@Bubaya (12.4.2018 08:11) Vašemu komentáři tleskám, protože je absolutně pravdivý. Před pár roky jsem musela držet dietu bez tuků a smažených jídel. Jedla jsem, kromě jiného, kvanta brambor, z nízkotučné smetany si dělala dresingy, jedla vařené netučné maso a za 4 měsíce jsem zhubla 20 kg. Brambory obviňují diskutující zcela zbytečně. Ono to nechce jíst smažený bůček, tučné klobásy a mnoho podobných "dobrůtek".

mata3636
@Skotova (12.4.2018 09:59)

budem ti oponovať. ak ťa to zaujíma, pozri si nízkosacharidové stravovanie. žiadne sacharidy, len zo zeleniny a tuky, zdravé tuky, sa naopak musia jesť v dostatočnom množstve. ja sa takto stravujem od februára minulého roku a 19kg dole. ale, samozrejme, každý si musí nájsť svoj spôsob, ktorý mu vyhovuje.
2010
@Mata3636 (12.4.2018 11:15)
Staci taka mala zmena kde zemiaky 77kalorii na 100g sa nahradia tekvicou na slovensku sa pouziva nazov hokaido ktora ma 26 kalorii na 100 g a mame skoro o 2/3 dietnejsi salat.
bubaya
@Mata3636 (12.4.2018 11:15)

Nízkosacharidovú držal môj kamarát, začínal na 85 kg, išiel na 70 a teraz má 115. Skutočne výborná, len sa s ňou nesmie prestať.
katarina2511
@Mata3636 (12.4.2018 11:15)

Mata mas pravdu. Ja sa tiez tak stravujem, pre mne je to zivotny styl, nie dieta. Chudnut nepotrebujem.
Stale sa tu operuje s nizkokalorickymi vyrobkami, ktore su plne sacharidov. Kazdy sa vsak rozhoduje sam za seba. Ked niekto drzi dietu a schudne a potom sa zasa napchava, tak vzdy priberie este nieco extra. Ti, co naozaj potrebuju schudnut o diete iba rozpravaju a davaju rady. Pripajam obrazok zo serialu
"Moj 600 lb zivot" - je to americky serial o tych, ktori o diete iba rozpravaju. Epizody su na Youtube.
---OBRÁZOK BOL REDAKCIOU VYMAZANÝ---
strucik
@Mijaita (14.4.2018 09:20)

Dovolím si oponovať. Ak tu môžu byť piliny a štrk, prečo nie takáto fotka, keď komentár (aj keď len okrajovo) súvisí s receptom a na rozdiel od tých pilín nikoho neuráža?
haji
@Katarina2511 (14.4.2018 05:27)
Textu rozmím, foto je přes čáru, přes několik čar.
@Redakcia není to politika, ale i tak sem foto nepatří.
Trocha úcty k člověku - nic víc a nic míň.
astor
Ak sa nájde v redakcii aspoň jeden človek so štipkou rozumu, tak tu fotku vymaže.
haji
Už se chladí! Přidala jsem, jako správný Moravák, cibuli. S receptem jde pracovat. Smetanu vyměnit za nízkotučný jogurt, případně vodu, brambory za tekvicu /aj za vodu/ a pak už to bude jiný recept. @Skotova slovo zdravie, zdravšie, dieta, dietne /a ještě pár dalších/ se tu považují za červený hadr, rozbušku, 3D terč. To ať tě neodradí. Recept je fajn, zítra bude k obědu.
strucik
@Redakcia (14.4.2018 11:43)

Čo takto zakázať vkladanie obrázkov úplne, resp. mazať všetky okrem tých, ktoré priamo ukazujú fotografiu jedla, napr. vyskúšaného podľa daného receptu?
haji
Hlásím, že tento recept je senzační. Nepamatuji kdy jsem v neděli měla v 11.44 hod po obědě. Včera urobený, aby se rozležel. Kontrolovala jsem večer chuť, byl dobrý. Dnes k obědu - krásně odležený - chuť se zjemnila a stonkový zeler stále křupe. Měla jsem k tomu kuřecí dušenou nožku. Výborné! Umím si představit i ke grilovanému masu v letních dnech. Takový bramborový salát půjde k čemukoliv, aj samotný je chutný. Moc děkuji za receptík. Recept jsem celý dodržela, jen jsem přidala na drobno nakrájenou cibuli /přejítou varem v okurkovém láku/. S jarní cibulkou bude ještě lepší, podle mě snese i medvedí cesnak. Milá @Skotova , tvůj recept u mě zdomácní.
skotova
@Haji (15.4.2018 11:51) Díky za vyzkoušení a za milý komentář. Komentáře plné osvěty mě opravdu neodradí. Chápu, je to trochu kontroverzní recept asi takový jako na mých stránkách o uzeném mase. Tam je komentářů nepočítaně a téměř všichni komentující jsou kritici. Já jsem zastáncem, aby si každý vybral to, co mu chutná a to co mu nechutná, tak aby to prostě přešel.

jujoska
@Skotova (17.4.2018 09:17)

recept je fajn a zrejme by nikto nic nenamietal len tie plavky k tomu trochu nesedia, lebo len ten kto uz ma super postavu do plaviek moze jest podobne salaty, ti druhi iba ak z cukiny alebo tekvice, ako sa spomina vyssie :-D
farbuska
Dnes som tento šalát urobila a je skutočne výborný. Absencia majonézy neznamená vôbec žiadny problém, hoci človek má pocit, že v šaláte je. Vrelo odporúčam.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia