Brokolicová polievka
Brokolicová polievka

Moja brokolicová polievka

tsnak - bez fotkytsnak, 28. marca 2018
Moja brokolicová polievka
Foto: tsnak

Brokolicová polievka na masle s mrkvou ... Je ľahká na trávenie, lebo nepoužívam smotanu ...

30 minút
príprava
10 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 ks
2 ks
1 ks
3 strúčiky
100 g
2 ks
1,5 l (alebo bujón)




Postup

  1. 1

    Rozoberiem brokolicu ta,k že okvetie odložím bokom a stopku oberiem z hrubej zdrevnatej kôry.

    Moja brokolicová polievka - obrázok 1
  2. 2

    Na masle si orestujem na drobno narezanú cibuľu, pridám na drobno narezanú mrkvu, po chvíli pridám na drobno narezanú stopku brokolice. Osolím, pridám kurkumu, majorán a zalejem vývarom. Keď mi mrkva zmäkne, pridám na drobno nakrájané zemiaky a varím až zmäknú.

    Moja brokolicová polievka - obrázok 2
  3. 3

    Následne ponorným mixérom trocha to rozmixujem, ale tak, aby ostala časť neporušená. Nakoniec pridám okvetie brokolice a varím do mäkka. Podľa potreby dochutím soľou.

  4. 4

    Dobrú chuť.

Diskusia k receptu

haji
@Tsnak (29.3.2018 18:16)
Promiň, @Tsnak , dovolím si tu myšlenku od Marienky rozvést. Majoránkový čaj je jedna věc a přidávání majoránky do pokrmů je věc druhá. Je doporučováno přidávat majoránku, zvláště do polévek, prívarkov, v poslední fázi a nebo těsně před dokončením pokrmu. Její silice mohou zhořknout a nebo přerazit chuť jídla, když se dlouho vaří. Ale každý dělá tak, jak se naučil a jak je mu milo - podle vlastní chuti. Takže klidně i na začátku, je-li to tvé rozhodnutí.
alena45
No veru, stopku z brokolice som doteraz vyhadzovala, ale takéto využitie sa mi celkom páči.
tsnak
@Haji (29.3.2018 22:16)

Toto je brokolicová polievka ako ju varím ja a aj naďalej ju takto budem varievať lebo mi to takto chutná a chutná to aj celej mojej rodine už veľa rokov.
1x haji
marta23
@Marienka44 (29.3.2018 10:14)

Súhlasím s tebou, Marienka. Práve som to chcela tiež napísať do komentára.
strucik
@Tsnak (30.3.2018 10:26)

To je v poriadku. Ale je tiež v poriadku, ak sa niekto k receptu kriticky (slušnou formou) vyjadrí.
bubaya
Fajnová polievočka, mali sme tento týždeň, u nás ju všetci máme radi. Ja dávam ešte jačmenné krúpy a zvyknem ochutiť lahôdkovým droždím. Takúto polievku robím aj z koreňovej zeleniny, ak mám, pridám fazuľkové struky, alebo zelený hrášok, alebo sušené hríby. Majoránku dávam odveky na začiatku varenia aj pečenia, ale nikdy mi nič nezhorklo. Ale pravda je, že najkrajšie majoránka zavonia, keď sa rozmrví a pridá do hrnca, potom už tak intenzívne nevonia, takže niečo na tom bude.
1x tsnak
garanco
Takéto polievky mám najradšej, tiež využívam hlúbik z brokolice podobne, ako Ty. Nedávam do nej síce ani cesnak, ani majorán, ale je to vec vlastnej chuti...
1x tsnak
neta
Ďakujem za recept,dnes som uvarila a veľmi nám chutí :)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia