Slivkový koláč
Slivkový koláč

Koláč „Slivkové gule“ fotorecept

eldina - fotkaeldina, 14. marca 2018
Koláč „Slivkové gule“ (fotorecept)
Foto: eldina

Kto má rád slivkové gule a nechce sa mu s nimi babrať - tu je jedna rýchla verzia, hotová za 20 minút, koláč Zobraziť celý popisKto má rád slivkové gule a nechce sa mu s nimi babrať - tu je jedna rýchla verzia, hotová za 20 minút, koláč je nepečený.

15
porcií
20 minút
príprava

Suroviny

Obal:
200 g
4 PL
trochu (alebo olej)
Plnka 1:
1 l
200 g
13 PL
70 g
1 ks
Plnka 2:
1 veľký pohár (alebo čerstvé slivky)
podľa potreby
podľa potreby
2 PL




Postup

  1. 1

    Potrebujeme:

    Koláč „Slivkové gule“ (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    strúhanku s cukrom a trochou masla mierne osmažiť (môžete použiť aj olej)

    Koláč „Slivkové gule“ (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    dať variť mlieko s cukrom, pridať krupicu, hneď po uvarení pridať maslo a vajce (môj trik: vždy pri varení krupicovej kaše či pudingu, pridám trochu masla, nezvykne potom prihorieť)

    Koláč „Slivkové gule“ (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    dobre vymixovať

    Koláč „Slivkové gule“ (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    slivky, cukor a škoricu s lekvárom dobre vymixovať (v lete môžete použiť aj čerstvé slivky, len ich treba aj podusiť, aby sa vyparila šťava - môžete pridať aj vanilku)

    Koláč „Slivkové gule“ (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    na plech vysypať polovicu osmaženej strúhanky, potom pridať krupicovú plnku, na ňu naliať slivkovú plnku a nakoniec vrch opäť posypať strúhankou.

    Koláč „Slivkové gule“ (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    dať dobre vychladiť... ja som robila z dvojitej dávky, lebo koláče robím len na veľkom plechu :)

    Koláč „Slivkové gule“ (fotorecept) - obrázok 7

Diskusia k receptu

elba
zaujímavý a určite rýchly koláčik nedeľa bude slivková ,uložené s *****
haji
Oh, to je zajímavý receptík. Vidím, že jsi rozvinula svůj původní recept k dokonalejšímu provedení, jsi šikulka! Sliny se mi sbíhají, hned bych dala testovací vzoreček. Podle mě to musí prudce jedlé aj teploučké! Díky za sdílení - člověk se pořád učí.
eldina
@Elba len nezabudni urobiť uz v sobotu večer ;-) nech dobre vychladne
eldina
@Haji (14.3.2018 10:41)
Toto mi nenapadlo ;-) ..môže to veru byt ajdo misiek a hned jest...vdaka tebe za tip ;-)
haji
@Eldina (14.3.2018 10:44)
No vždyť - gule sa papajú teplé /aj studené/! Já jsem moc mlsná a toto se nabízí samo.
fialka49
@Eldina , som rada, že si sa ozvala, chýbali mi aj iné recepty od teba, slivkáče budeme mať v sobotu, aj keď som plánovala žemľovku.
eldina
@Fialka49 dĎakujem za móle slová. .kompliment vždy poteší. .♥.. mam pre teba dobru správu, opäť mam krízu stredného veku /jednu som uz mala/-čiže zase zacinam skusat nové recepty :-D
jack
Tak v takejto verzii som slivkové "gule"ešte nevidela.Celkom dobrý nápad.
3sandra3
Netreba ma dlho prehovárať, už aj ho urobím cez víkend. Vyzerá chutne.
evanaaa
Ja som vedela, že som tu už koláč s tým názvom niekedy videla, aj som chcela napísať, no teraz už viem, že aj ten bol od @Eldina , ale z roku 2013.....ináč, celkom dobrý nápad.
babinka
Vyskusane, urobila som vela plnky, namiesto sliviek som rozmrazila a s cukrom obvarila jahody a cucoriedky,zvysnou stavou este poliala pri podavani na ranajky. Vnucky sa oblizovali a do skoly vzali ako puding
1x haji
motyka
Neter robila iný taktiež z detskej krupice a bol výborný. Toto bude určite tiež. Ukladám KK. Určite vyskúšame.
terinka55
Tak, prišlo aj naň. Už sa chladí a vyzerá veľmi fajnovo.
Tak som pri realizácií sa do neho “zažrala”, že slivky v rúre, čo zaváram, som stihla len - len :-)