Kuracie rezne
Kuracie rezne

Kuracie rezne v syrovom cestíčku fotorecept

olinecka - fotkaolinecka, 25. februára 2018
Kuracie rezne v syrovom cestíčku (fotorecept)
Foto: olinecka

Toto hriešne dobré jedlo sa môže ,ale nie často.

6
porcií
20 minút
príprava
6-7 minút
tepelná úprava

Suroviny

750 g
200-250 g (eidam) nastrúhaný
1/5 ČL
4-5 PL
100 ml
3 ks
 (na obalenie mäsa)
podľa potreby (na vyprážanie)




Postup

  1. 1

    Pripravíme si suroviny na varenie.

    Kuracie rezne v syrovom cestíčku (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Mäso umyjeme osušíme a nakrájame na plátky, ktoré zľahka naklepeme, osolíme,okoreníme mletým čiernym korením

    Kuracie rezne v syrovom cestíčku (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Každý rezeň obalíme zľahka v múke.Postupne si rozmiešame nastruhany syr, červenú papriku, vajička, mlieko, múku urobíme cestíčko v ktorom budeme každý obaľovať.

    Kuracie rezne v syrovom cestíčku (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Na rozpálenom oleji vyprážame rezne do zlatista.Podávame zo zemiakovou kašou a kyslou uhorkou.Vynikajuci rezeň , ktorému sa nedá odolať.Dobru chuť.

Diskusia k receptu

katkapo
Prosím vás a múku dávate aj do cestička či len na obalenie rezňov? Akurát to robím sa mi zdá riedke cestíčko dúfam že bude ok
kukulienka71
@ katkapo (28.3.2023 13:41)

Múka je zvlášť do cestička a zvlášť na obale nie aj v rozpise surovín a v bode 3 prípravy je to aj napisané. Dúfam, že @ olinecka sa nenahnevá, ak som písala, no čítam, že to práve robís
katkapo
Ďakujem za odpoveď si zlatá , dala som do cestička trošku múky ale neviem čo som spravila zle nevydarilo sa mi , celé cestíčko prilepené na panvici ostalo. :-/ nedala som eidam syr ale iný tvrdý čo mám doma ale pochybujem že to bude tým
kukulienka71
Nemala si vlhké plátky mäsa? Musí sa osušiť a obaliť múkou práve preto, aby cestícko ostalo na mäse, vždy lepšie drží.
katkapo
Nemala som určite, skôr mi nepasuje v Tom cestíčku to mlieko myslím si že stačia vajíčka




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia