Orechová roláda
Orechová roláda

Štafetková roláda

pilsnerka - fotkapilsnerka, 30. januára 2018
Štafetková roláda
Foto: pilsnerka

Miluji štafetky. Znáte je? Ořechové obdélníčky, promazané kávovým krémem a šikmo ponořené do čokolády. A tak mě napadlo, připravit místo řezů roládu. Moje recepty a Zobraziť celý popisMiluji štafetky. Znáte je? Ořechové obdélníčky, promazané kávovým krémem a šikmo ponořené do čokolády. A tak mě napadlo, připravit místo řezů roládu. Moje recepty a ostatní fotografie najdete na https://inkitchenopen.blogspot.cz/ .

Suroviny

Cesto:
8 - 10 ks (podľa veľkosti vajec)
200 g
120 g
80 g
Krém:
300 ml
100 g
1 ks
250 g
2 PL (nie rozpustná)
4 PL
50 ml (alebo rum)
Poleva:
100 g
1 cm plátok
50 ml




Postup

  1. 1

    Nejprve rozpalte troubu na 190°C a připravte těsto. Bílky s cukrem ušlehejte v tuhý sníh a postupně do něj vmíchejte mouku a mleté ořechy. Na plech vyložený pečicím papírem rozprostřete zlehka hmotu a uhlaďte stěrkou. Pečte do zrůžovění asi 20 minut. Zkuste špejlí, zda těsto již nelepí. Během pečení uvařte z mléka, cukru a pudinkového prášku hustý pudink a nechte ho zchladnout. Mletou kávu spařte vroucí vodou. Pak do pudinku zašlehejte máslo, vaječný koňak nebo rum a kávu. Dobře promíchejte, případně doslaďte dle chuti.

  2. 2

    Plát na roládu vyjměte z plechu i s papírem a nechte na mřížce trochu zchladnout. Pak ho podélně i s papírem stočte do rolky a nechte úplně vychladnout. Zase plát opatrně rozbalte a papír sloupněte. Namažte ho krémem, ne až ke kraji, a stočte do rolády. Nechte v lednici alespoň hodinu ztuhnout. Na polevu rozpusťte ve vodní lázni čokoládu s máslem a nakonec vmíchejte smetanu. Vychlazenou roládu polijte čokoládou a po ztuhnutí dozdobte krémem. Opět nechte vychladit.

  3. 3

    Roládu můžete také nakrájet na širší plátky, ty polít čokoládou a nazdobit krémem. Vzniknou vám tak krásné malé dortíky.

Diskusia k receptu

haji
Krasavice štafetková! fotogenická a určo výborná!
radost
Andrejka
už som ju obdivovala na tvojom blogu..i ďalšie recepty..si šikovná..kreatívna..ponúkaš nám dobrotku..:-)
pilsnerka
@Haji (30.1.2018 12:28)

Zas až tak fotogenická právě není, krém i těsto jsou skoro stejně barevné, ale na chuti to teda neubere :-D Díky
1x haji
haji
@Pilsnerka (30.1.2018 12:35)
Jdi ty brepto, foto je tón v tónu a mně se moc líbí! O chuti si nechám zdát... Přeji krásný den a plno dalších recepttíků!
motyka
Prekrásna. O výbornej chuti nepochybujem. Nie je dobré byť až príliš skromná a sebakritická. Naopak - máš byť na ňu pyšná.
atina47
Bude v nejblizsi dobe - jako pozornost k narozeninam, ta osoba stafetky miluje, asi to bude nejmilejsi darek.
salas
Júj ale dobre vypadá,aký veľký plech ste použili prosím Vás?Ďakujem.
pilsnerka
@Salas (2.2.2018 08:30)

Klasický velký plech. Na rozměry se budu muset podívat doma, kdyžtak večer napíši.
pilsnerka
Moc vám všem děkuji za milé zprávy. Bohužel mi nechodí upozornění na mail, tak jsem nereagovala ihned. Omlouvám se.
pivonka
Vyskúšala som tvoj recept, lebo som mala veľa bielkov v mrazničke a poviem ti, je to riadna dávka. Mala som za to, že bielky mám menšie a tak som robila korpus z desiatich. Bol hrubý 2 cm a to už som nerolovala, takže rezy. Aj plnky bolo veľa, dávala som hojne a ešte mi ostala. Ale hlavne, že chuťove je veľmi dobrý. Užitočnýn recept.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia