Bravčové karé
Bravčové karé

Bravčové karé pod čapicou fotorecept

begonia2 - fotkabegonia2, 15. januára 2018
Bravčové karé pod čapicou (fotorecept)
Foto: begonia2

Nie, nemá vypite, ako si niekto pomyslí. Chcela som slaninu na oškvarky a masť. No nič poriadne nebolo, ja neviem, už aj tie prasce Zobraziť celý popisNie, nemá vypite, ako si niekto pomyslí. Chcela som slaninu na oškvarky a masť. No nič poriadne nebolo, ja neviem, už aj tie prasce asi držia diétu. Slanina nemala ani 1 centimeter, tak čo s ňou. No poradila som si, zakryla som ňou karé.

10
porcií
25 minút
príprava
300 minút
na 95-210 °C

Suroviny

1100 g
600 g (bravčová surová)
2 ks
3 stredne veľký ks
1 hlávka
 (čerstvo mleté)
1 PL
 čerstvé (tymian, rozmarín, mäta)
100 ml




Postup

  1. 1

    Do mäsa urobíme otvor a do neho vložíme klobásy. Mäso osolíme.

    Bravčové karé pod čapicou (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Čerstvé bylinky väčšie množstvo pokrájame nadrobno.

    Bravčové karé pod čapicou (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Polovicu byliniek dáme na karé. Na to položíme celistvý plát slaniny, ním prekryjeme bylinky. Okoreníme a posypeme rascou.

    Bravčové karé pod čapicou (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Celé to previažeme, alebo natiahneme na to sieťku, nech to drží pokope.

    Bravčové karé pod čapicou (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Túto rolku celú dookola opečieme na masti. Toľko, aby bolo mäso zatiahnuté.

    Bravčové karé pod čapicou (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Do pomalého hrnca dáme na spodok výpek plus krájanú cibuľu a zvyšky surovej slaniny. Na to rolku. A na ňu dáme plátky cesnaku. Potom nasypeme zvyšné bylinky, trochu rasce, mleté korenie a osolíme. Podlejeme vínom. Dáme to na štyri hodiny na Low (pomalé pečenie).

    Bravčové karé pod čapicou (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Po tej dobe je to už mäkké. No ak to chceme mať pekne do červena prepečené, tak to preložíme do rúry na 210 °C na slabú hodinu.

    Bravčové karé pod čapicou (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Necháme trochu vychladnúť a môžeme krájať. Ja som k tomu uvarila zemiaky. Netreba nič iné, tá masť je moc chutná, to stačí zemiaky poliať.

    Bravčové karé pod čapicou (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Na druhy deň sme to mali ako studenú misu so sterilizovanou zeleninou a chlebom. Zvyšný výpek som rozmixovala a dala do pohára, bude na chlieb.

    Bravčové karé pod čapicou (fotorecept) - obrázok 9

Diskusia k receptu

kuko95
mne to pride ako by tieto recepty s tymi istym typom fotiek dokonca aj stylom pisania pridaval patroveckypitrs len pod inym nickom :D
haji
@Beronia2 Ano, prasiatka držia dietu. Chová se už takový druh, který doroste menší a s menší, nižší slaninou /sádlem/. U řezníka jsem měla vloni z podzimu rozpravu na téma syrové sádlo na topení. Na jeho radu si nechám donést sádlo vcelku. Beru z jedné strany prasátka, to je cca 3,5 kg. Mám zaručeno, že je tam oboje, nižší i vyšší část. Když je sádlo rozkrájeno na menší části, hrozí to, že na mě vyjdou jen ty nižží, vyšší už si někdo vybral. Hezký recept, povedená fúze. Krásná fota! Jsi šikulka!
evanaaa
Myslela som, že málo slaniny má len mangalica, žeby už aj ostatné prasiatka? Ale záleží aj, kde tú slaninu kupujete, tiež som kupovala v Bille, dokonca aj s kožou, čo bol problém ju stiahnuť, potom v Kauflande, ale tenkú tiež. Karé neplním, ale pri pohľade na toto si to možno aj rozmyslím.
radox1
@Evanaaa (15.1.2018 16:42)

koza na kare je dar,je tazko ho zohnat ´,vsade len bez koze.preco si ju stahovala?
radost
@Radox1 (15.1.2018 16:53)

najprv zdesenie..potom úžas..nakoniec rehot...
tak to číta nevedomý-keď píšeš bez diakritiky..:-)
na kare..kto umrel..??na akom kare..??komu..??
že koza..zviera..??či niekto iný..??
no dobre..pobavila som sa..:-)
evanaaa
@Radox1 , žiadna "koza" nebola na kare, ja som mala na mysli slaninu, ktorú predávajú v Bille, je tenká a ešte je na nej koža, ak ju chcem vytopiť, musím ju stiahnuť, nie? No a neviem - koža na karé, tiež som dávno nevidela, ale prečo je to dobré tak mať?
@Radost - :))))))) smiala som sa, až mi slzy vyhŕkli, ani som si to hneď neuvedomila..... :)
evanaaa
@Boxik , veru neviem, ešte som tuším ani nenatrafila na slaninu z mangalice, ale budem si všímať.
radox1
@Evanaaa (16.1.2018 18:55)

aha,myslel som na kare.koza chrani mäso pred vysusenim a drží stavu.a taka chrumkava koza na upecenom kare je predsa to najlepsie.
evanaaa
@Boxik , vďaka, pekná slaninka, ale to je už vyúdená, mala som na mysli surovú, na vytápanie.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia