Růžičkový kel
Růžičkový kel

Růžičkový kel na celerovém pyré

mijaita - fotkamijaita, 4. januára 2018
Růžičkový kel na celerovém pyré
Foto: mijaita

Objevila jsem úžasnou chuť kombinace růžičkové kapusty a celeru. S plátkem roštěnky je to jídlo na královský stůl. Přesto je to jídlo obyšejné, dostupné. Zobraziť celý popisObjevila jsem úžasnou chuť kombinace růžičkové kapusty a celeru. S plátkem roštěnky je to jídlo na královský stůl. Přesto je to jídlo obyšejné, dostupné. S kuličkama červeného pepře chvilková, jiná dimenze. Na foto je jedna porce, podle ní je možné se orientovat kolik čeho.

1
porcia
5 minút
príprava

Suroviny

 (parmezán, raclette a iné)
3 PL
kvapka




Postup

  1. 1

    Do jednoho kastrůlku dám vařit (do osolené vody) celé kapustičky, do druhého oloupaný celer.

  2. 2

    Vařený celer dám do vyšší nádoby, přidám cca 3 lžíce vývaru z něj a tyčákem vyrobím pyré. Do něj zapracuju trosku strouhaného sýra (nedávám mnoho) a oříšek másla a kápnu smetanu, když mám.

  3. 3

    Na pánvi udělám na přírodno, na kousku másla s olejem roštěnky, které předem trochu naklepu s černým pepř a solí.

  4. 4

    Uvařené kapustičky přendám z vařící vody hned do hodně studené, kterou za chvíli vyměním za další studenou, aby kapustičky zůstaly svěží.

  5. 5

    Na talíř rozprostřu celerové pyré, na něj pokladu přepůlené kapustičky a maso. Vymazlím rozpuštěným máslem a mezi prstama promnu pár kuliček červeného pepře.

  6. 6

    Je to božííííí!

Diskusia k receptu

farbuska
Nikdy by mi neprišla na um táto kombinácia, ale teraz iste skúsim. Tvojim receptom dôverujem.
Všetko najlepšie do nového roku, @Mijaita - nech sa ti zdravo darí aj v cestovaní aj vo varení.
mijaita
Devcata, varila jsem to asi po treti. Rada zkousim nove a zaujalo me to. A i kdyz si ruzne rec-chute umim predstavit, tohle neslo. A byl to az sok, jak je to dobre! A tak uz to mam na jidelnicku. Ty kapusticky jsou misto brambor, k tomu to pyre kus masa, naprosto prekvapujici, lahodna chut. Ze byste to nejedly, o tom si dovolim pochybovat, kdyz mate rady celer :-)
pivonka
Uvarila som tvoj recept, tentoraz s kuracími prsiami, ale šlo mi hlavne o zeleninu. Bolo to výborné, to zelerové pyré ma pozitívne prekvapilo.


mijaita
Jsem prijemne prekvapena, zes uvarila. Verim. Ze kdo rad celer, pochutna si jako ty. Dekuju za hezkou fotku i za komentar!




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia