Zeleninová polievka
Zeleninová polievka

Zeleninová polievka s haluškami

svetlusb - fotkasvetlusb, 29. decembra 2017
Zeleninová polievka s haluškami
Foto: svetlusb

Túto polievočku milujú moji chlapci, je chutná, sýta a ešte k tomu aj zdravá!

4
porcie
25 minút
príprava
20 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 ks stredná
Halušky:
2 ks




Postup

  1. 1

    Na masle si opražíme pokrájanú cibuľu do sklovita, poprášime hladkou múkou a potom mletou paprikou. Pridáme očistenú zeleninu pokrájanú na malé kocky (zeler jediný strúham na jemnom strúhadle).

  2. 2

    Zalejeme vodou a osolíme, okoreníme a pridáme aj trošku vegety (nepreháňame!!). Keď je zelenina už skoro hotová, pridáme hrášok.

  3. 3

    Zmiešame vajcia, hrubú múku, trošku soli a kvapôčku oleja na hustejšiu hmotu a keď je zelenina uvarená, lyžičkou hádžeme halušky do polievky. Keď vyplávajú na povrch, sú hotové. Ešte tak minútku - dve povaríme a polievku odstavíme. Dobrú chuť! !❤️

Diskusia k receptu

haji
Zeleninové polévky miluju, všude vpašuju libeček, ochutí i ovoní každou polévku. Hezké foto.
klukodvody
Také krásná polévečka. Pro mně polévka je to co mohu stále, jen musí být vždy hodně horká. Zdravíme.
svetlusb
Dakujem vam velmi si to vazim..a co sa tyka teploty tiez milujem horuce polievky!!!❤️@Klukodvody (29.12.2017 19:08)

bubaya
Tvoja polievočka nemá chyby. Ja milujem grísové haluštičky, najlepšie v takejto zeleninovej polievke. Ale nikto okrem mňa ich u nás nemá rád. :(((((((( Len kamarátka občas uvarí, tak ma vždy pozve.
zlomok
Určite by som tam nedal vegetu, hneď by bola zdravšia.
zinnajdha
Dobrá polievočka. Knedličky výborne ochutia zeleninové polievky. Robím krupicové a bez oleja, tiež sú chutné.
izabella929
Máme radi zeleninové polievočky.-) No a vložky robím aj podobne aj všelijaké iné, podľa toho, čo sa v kuchyni práve nájde..