Tvarohový koláč
Tvarohový koláč

Tvarohovo-lekvárové pité s čokoládovou polevou fotorecept

cesminaz - fotkacesminaz, 22. decembra 2017
Tvarohovo-lekvárové pité s čokoládovou polevou (fotorecept)
Foto: cesminaz

Jednoduché tvarohové pité v kombinácii s marhuľovým džemom a čokoládou :-) Chutí fantasticky!

35 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto:
600 g
250 g
250 g
2 ks
z 1 citróna
1 ks (15 g)
1/2 KL
Plnka:
1 kg
3 PL
1 ks
Podla chuti
2 PL
 alebo iný lekvár na pečenie
Čokoládová poleva:
150 g
100 g




Postup

  1. 1

    V jednej miske najprv lyžicou premiešame múku, cukor, soľ, prášok do pečiva a citrónovú kôru. Potom pridáme 2 celé vajcia a do polovice už rozpustené maslo. Vypracujeme jemné, mastné, polomäkké cesto. Cesto necháme 15 - 20 minútiek postáť.

    Tvarohovo-lekvárové pité s čokoládovou polevou (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Zatial si pripravíme na plnku 4 x 250g plnotučného tvarohu, smotanu, vajce, pudingový prášok a cukor. V jednej miske všetko poriadne zmiešame .Na polevu budeme potrebovať veľkú čokoládu na varenie a maslo, ale uvaríme ju až neskôr :-)

    Tvarohovo-lekvárové pité s čokoládovou polevou (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Cesto na trocha pomúčenej doske rozdelíme na polovicu a vyvaľkáme ho na o trocha väčšiu veľkosť než je plech. To preto, lebo spodné cesto musí mať okraje nahor. Môj plech má vnútorný rozmer 25 x 35 cm.

    Tvarohovo-lekvárové pité s čokoládovou polevou (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Cesto prenesieme válkom na plech s papierom, upravíme mu okraje a popicháme spodok vidličkou. Tvarohovú plnku rovnomerne všade rozotrieme a pokladieme džem na pečenie v takých pásikoch. Prikryjeme druhým cestom, ktoré sme si vyvaľkali presne na velkosť plechu. Popicháme vrch hore dole vidličkou a dáme piecť do rúry, ktorú sme si už dopredu rozohriali na 180 °C na cca 35 minút. Treba si to sledovať.

    Tvarohovo-lekvárové pité s čokoládovou polevou (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    150 g nalámanej čokolády si rozpustíme so 100 g masla. Buď vo vodnom kúpeli, alebo na najmenšom plameni za stáleho miešania.

    Tvarohovo-lekvárové pité s čokoládovou polevou (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Ešte teplú/tekutú čoko polevu rozotrieme približne rovnako na vychladnutý koláč. Môžte aj celkom rovno zahladiť, ale mňe to na výstavu nejde a deti to zhltnú tak či tak :-) Necháme stuhnúť.

    Tvarohovo-lekvárové pité s čokoládovou polevou (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Keď čokoláda stuhla, pokrájala som pité nožíkom s jemnými zúbkami, ktorý som si namáčala/zohrievala v pohári s horúcou vodou. Pravdaže nie mokrým nožom, zakaždým namočením som ho utrela :-) Pité rezy sú vysoké 4 cm.

    Tvarohovo-lekvárové pité s čokoládovou polevou (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Je to výborný a pritom velmi jednoduchý koláčik. Tvaroh, džem a čokoláda je super kombinácia :-) Niečo na štýl "Túró rudi", len tu je aj jemné pité cesto :-) Je veľmi chutný ihneď, ale ešte lepší je na druhý deň ;-P Dobrú chuť !

    Tvarohovo-lekvárové pité s čokoládovou polevou (fotorecept) - obrázok 8

Diskusia k receptu

haji
Krásný recept, musí být úžasně jemné chuti a vláčnost sama tvé pité! Děkuji za fajn receptík, milá Cesmínko! Nádherná fota, jsi šikulka!
tiginko
ja sa veľmi pri zákuskoch nepristavujem, ale tento sa mi veľmi páči. Pité je výborné akékoľvek, ale toto je povýšené marhuľovým džemom a čokoládou na vyšší level.
@cesminaz nie som si celkom istá, či slávite aj u Vás doma Vianoce, ale v každom prípade Ti želám pokojné nadchádzajúce dni a do nového roku veľa šťastia a zdravia. A nám veľa ďalších dobrých receptov z Tvojej kuchyne :-)
pilcik
Tie sú tak krásne až sa tak oko aj srdce raduje, keď ich vidím. Pekné vianoce a šťastný nový rok želám.
radost
@Cesminaz
ty si varecháčska Osobnosť roka..!!
nohy vyložiť
koláčik naložiť
sveta žiť...zapiť kávičkou mocca...
požehnané dni tým-po čom túžiš..
želám
bo si zaslúžiš
remcula
No jo, vy jste tady hotové cukrářky!!! Já teď zápasím s pletenou vánočkou a má tvar bejsbolové pálky!! Chááááááááááááá!! Tohle je nádhera!!!
jack
Tie sú prekrásne.Ja tvaroh môžem kedykoľvek a kdekoľvek:-)Ukladám.Skúsim asi na Silvestra.Teraz už mám napečené;-)
cesminaz
@Tiginko @Mariamka @Pilcik @Radost dakujem vám krásne za Vaše srdečné a pekné slová :-) Želám vám a vašim rodinám štastné,veselé a príjemné sviatky.A do nového roku vela zdravia štastia a nech sa vám aj nadalej v kuchyni dobre a s chuťou varí ;-P @Haji @Remcula @Jack dakujem vám za milé komentáre,som rada ze sa vám koláčik páči :-) Príjemné sviatky a pekný večer všetkým.
1x haji
haji
@Cesminaz (23.12.2017 22:04)
Děkuji, milá Cesmínko, aj tobě a celé tvé rodině krásné, Požehnané Vánoce, bezva dárečky dětem, fajn pohodu!
siisa
Výborný koláčik. Milá @Cesminaz , prajem ti tie najkrajšie Vianoce uži si ich v kruhu svojich najbližších.
matysek
Zdravím přátelé musí to být dobrotka ukládám si a vyzkouším.
cesminaz
@Siisa (24.12.2017 11:26)

Dakujem ti milá @Siisa :-) aj tebe krásne sviatočné dni. @Matysek budem rada ak vyskúšaš.Je to velmi jednoduché,ale chutí super ;-)
danda3
Čo je tvarohové, musí byť výborné. Super koláčik.
kucharka
Ako vždy, koláč je fantastický. Ja ho síce nemám taký pekný ako ty, tvoj vyzerá ako z cukrárne, môj vyzerá ako “doma robený” .. :-)))
Miesto džemu som dala čerstvé mäkké marhule, nakrájané na kúsky.
Ďakujem za recept.


cesminaz
@Kucharka (14.6.2018 15:29)

:-)) si ma pobavila,ale ani mne sa nie vzdy podarí vsetko tak úhladne :-)) Hlavné je,ze chutil super a ze stravníci boli spokojní.Pozdravujem.
@Danda3 dakujem,je fakt velmi dobrý :-)
jarmi1
Tento recept je tu dlhšie, ale ja som ho objavila a piekla pred dvoma týždňami a musím povedať výborný a veľmi pekný koláčik. Ďakujem za 100% recept.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia