Nepečené úliky
Nepečené úliky

Kokosové úliky

olinecka - fotkaolinecka, 8. decembra 2017
Kokosové úliky
Foto: olinecka

Túto dobrotu urobí aj začiatočník, poteší naozaj všetkých.

22-23 ks
porcií
25-30 minút
príprava

Suroviny

300 g
100 g
150 g
1
50 g (nemusí byť)
 (na vysypanie formy)
Krém:




Postup

  1. 1

    Pripravíme si ingrediencie na výrobu úlikov.

    Kokosové úliky - obrázok 1
  2. 2

    Všetko dáme do misky a vypracujeme cesto tak, aby sa nám všetko spojilo. Keď sa nám nebude spájať, môžme pridať trocha masla.

    Kokosové úliky - obrázok 2
  3. 3

    Formičku vysypeme práškovým cukrom a vtláčame pripravenú kokosovú zmes.

    Kokosové úliky - obrázok 3
  4. 4

    Zo spodu si urobíme dierku, dáme Nutellu, pritlačíme piškótu, aby plochá časť bola zo spodu.

    Kokosové úliky - obrázok 4
  5. 5

    Uložíme do dózy a dáme do chladu, špajze.

    Kokosové úliky - obrázok 5

Diskusia k receptu

marienka44
ja mám formičku úlikov, ktoré sa nedajú otvoriť. Myslíš, že masa vypadne poklepaním aj z takej formičky?
olinecka
@Marienka44 (9.12.2017 10:50)

Treba ich vysypať práškovým cukrom , skús.
Do tých čo máš sa robia orechové ulíky plnené vaječným likérom.Ja mám aj také.Drzim prsty skús.Krasny zbytok víkendu.
nikola166
úliky milujem, ale kokosové som ešte neskúšala, väčšinou robievam gaštanové alebo orechové... takže cez víkend som skúsila podľa tvojho receptu a musím povedať, že sú výýýborné .. :) ako plnku som použila pikao... musela som ich rýchlo skryť, aby sa niečo zvýšilo aj na Vianoce :) ďakujem za recept ...


1x haji
dominiika
Ja som ich robila so švagrinou, ale cesto bolo čokoládové a ako plnku sme dávali vanilkový krém s rumom. A formičky sme nevysypávali cukrom, ale pripravili sme si guličky, ktoré sme vyváľali v cukri a teda sa nám neprilepili
noroslav
super recept. je jednoduchy a je to vynikajuce. dakujeme, hlavne synovi to strašne chutí.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia