Jahňacie karé vo woku na zelenine

jarco - fotkajarco, 1. mája 2010
Jahňacie karé vo woku na zelenine
Foto: jarco

Náhodou som v obchode uvidel celkom pekný kúsok jahňacieho karé a hneď som vedel, čo bude dnes na obed :-) Z nákupu som sa Zobraziť celý popisNáhodou som v obchode uvidel celkom pekný kúsok jahňacieho karé a hneď som vedel, čo bude dnes na obed :-) Z nákupu som sa vrátil až pred jednou, takže som si musel švihnúť. Za pol hodiny to bolo hotové a vzhľadom na málo investovanej energie aj celkom dobré.

3
porcie
10 minút
príprava
20 minút
tepelná úprava

Suroviny

350 g
2 ks
6 ks
500 g
100 g
50 g
1 ks
3 strúčiky




Postup

  1. 1

    Toto nie je recept pre veľkých mäsožrútov :-) Jahňacie karé malo v surovom stave 350 g aj kosťou, bude to zeleninové jedlo s mäsom viac-menej na okrasu. Rozdelil som ho sekáčikom na 3 časti a pripravil si zeleninu. Ešte predtým som dal zohrievať rúru, v ktorej sa budú piecť zemiaky.

    Jahňacie karé vo woku na zelenine - obrázok 1
  2. 2

    Zohrial som vo woku trochu olivového oleja, do ktorého som nožnicami nastrihal čili papriku (množstvo zvoľte podľa toho, ako máte radi pikantné jedlá, ja som to tentoraz trochu prehnal :-). Na oleji s čili som zo všetkých strán opiekol kúsky jahňaciny. Keď mäso pustilo šťavu, pridal som cibuľu nakrájanú na prúžky, nadrobno nasekaný cesnak a rozmarín (čerstvý som žiaľ nemal, tak som použil sušený - ale nie mletý, len sekaný). Chvíľu som restoval, podlial trochou červeného vína, pridal farebné korenie, kapary, posolil a zakryl pokrievkou.

    Jahňacie karé vo woku na zelenine - obrázok 2
  3. 3

    Po cca 10 minútach dusenia som pridal cuketu, ešte trochu posolil a dochutil zmesou stredomorských byliniek. Dusil som zakryté ďalších 5 minút.

    Jahňacie karé vo woku na zelenine - obrázok 3
  4. 4

    Do woku som pridal malé rajčiny nakrájané na štvrťky, zakryl a ešte podusil.

    Jahňacie karé vo woku na zelenine - obrázok 4
  5. 5

    Po ďalších 5 minútach bolo jedlo hotové.

    Jahňacie karé vo woku na zelenine - obrázok 5
  6. 6

    Medzitým sa mi upiekli zemiaky v rúre (len som ich umyl, rozkrojil, položil na vymastený plech, pokvapkal olejom a posolil). Ešte som na nich nechal zapiecť po kúsku tvrdého kozieho syra a mohol som podávať.

    Jahňacie karé vo woku na zelenine - obrázok 6

Diskusia k receptu

michsamant
Tiez som nedavno objavila,ze cuketa ide takmer so vsetkym :) Velmi pekny receptik. Mnam.
marlen
rozmarín to musel nádherne rozvoňať. a netreba to haniť, veď ja by som z použitých surovín urobil až 2 jedlá:))))))..................................
kozí syr, vynikajúci zapečený aj na figách, hruškách a pod
sjuz
vidno, jarco, že máš cit pre varenie:), a fantáziu:)! to spoznám:)!
bozulka
@sjuz súhlasím s tebou,že jarco má fantáziu mne sa tohoto roku nepodarilo zohnať jahňa,ale recepty ukladám.
babidka
take recepty mam rada , hned by som si dala :-) ale bez kozieho syra...nastastie ten tam nie je nevyhnutny :-)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia