Mäsové guličky
Mäsové guličky

Masové kuličky

haji - bez fotkyhaji, 1. novembra 2017

Recept jsem objevila v Obrazové kuchařce Panoramy Čínská domácí kuchyně, autorky Thang Jüngling, Laděna Štíbrová, vydala Panorama Praha v roce 1987. Příjemný, rychlý Zobraziť celý popisRecept jsem objevila v Obrazové kuchařce Panoramy Čínská domácí kuchyně, autorky Thang Jüngling, Laděna Štíbrová, vydala Panorama Praha v roce 1987. Příjemný, rychlý a variabilní recept. V receptu není příloha specifikovaná. Se zeleninou, brambory a nebo s chlebíkem jsou výborné. Velikost kuliček je na vás, či chcete větší a nebo menší - uzpůsobte dobu smažení. Cíleně nezařazuji recept do tagu čínská kuchyně. Tag fúzia jsem nenašla.

2
porcie
15 minút
príprava
15 minút
tepelná úprava

Suroviny

250 g (alebo pliecko)
3 PL alebo
2 ks
1 ks
0,5 ČL
0,5 ČL
0,5 ČL (nemusí byť)
1 štipka
1 na špičku noža (nemusí byť)
1 dcl
 väčšie množstvo




Postup

  1. 1

    Do mletého masa vmícháme po částech vodu a vejce rozšlehané metlou /vidličkou/. Přidáme koření, sůl, Glutasol /nemusí být, pak o trochu více osolíme/ a vařené brambory /strouhám na jemno/. Na konec přidáme prášek do pečiva /nemusí být/.

  2. 2

    Z masové směsi tvoříme rukou stejně velké kuličky a smažíme je v tuku do zlatova, podobně jako klasické karbenátky. Na rozdíl od nich mají kuličky výraznější chuť a díky bramborám a prášku do pečiva jsou jakoby nadýchané, kypré. Pro změnu můžete do těsta přidat hrst nasekaných vlašských ořechů nebo lžíci kopru.

  3. 3

    Rada na závěr: pokud k mletému masu přidáte místo brambor trochu Solamylu nebo mouky, můžete ze směsi tvořit malé knedlíčky a zavařit je do polévky jako vložku.

Diskusia k receptu

siisa
Aj tento recept sa mi veľmi páči, máme radi mäsové guličky v polievke a tiež karbonátky. So zemiakmi som ešte nerobila. Určite to bude výborné. Dúfam, že takýchto pekných receptov ešte pridáš viac milá @Haji , už to máš nacvičené. Ďakujem za ďalší recept.
1x haji
jack
Jééj moja zlatá Hajinka.My mäsové guličky milujeme.A takto som ešte o nich nepočula.Mne sa veľmi páčia aj tvoje úvody.Presne popísané odkiaľ,od koho,z ktorého roku,no jedna báseň.Pozdravujeme a MÁVAM
1x haji
marianne
Pekné a ani to nebolelo:-) takéto veľmi podobné guličky robím, ale polejem ich paradajkovou omáčkou na Linguine- také tie sploštené špagety , tie zemiaky sú tam novinkou pre mňa. Ale je to variabilný recept, dá sa všeličo vykúzliť z neho. Teplé aj na studeno.
2x radost a haji
evanaaa
Mäsové guličky, pre zmenu iná chuť ako pri fašírkach, to sa mi páči, hlavne s tymi pridanými zemiakmi, tuším vyskúšam, ale určite si ukladám do KK medzi moje Mleté mäso......@Haji , no vidíš, ani to nebolelo a máš vstupenku zaručenú aby si zostala tu snami, vďaka. ♥♥♥
1x haji
cesminaz
Mne sa páči tá rada na záver s tými knedlíčkami do polievky.Vyskúšam :-)
1x haji
haji
@Siisa děkují, je to dobrota, jen netuším, jestli to množství bude opravdu stačit pro dvě osoby. haha Další receptíky určo budou, mám svoje stálice. Hlavně ať kuličky chutnají!
@Patroveckypitrs děkuji za přivítání. Kuličky jsou fajn, klidně si můžeš dát i další koření - a ty sneseš!! určo víc a čípoš!
@Izabella929 děkuji! Nepochybuji že ti bude chutnat, s kořením jde pracovat.
@Monty469 děkuji, jak tě znám, určitě do toho půjdeš s láskou tobě vlastní. Dobrou chuť celé rodině!
@Jack děkuji, děj si pozor na množství, udělej jich raději víc, mně to nepřijde rozpis na dvě porce /také gulky miluji/ haha ať vám doma chutná!
@Marianne děkuji za komentík. Máš naprostou pravdu, jsou jedlé. Mám ráda recepty, se kterými se dá pracovat. Přeji dobrou chuť!
@Cesminaz děkuji za komentík. Potěšila jsi mě, v polévce jsem sice nezkoušela ale určo budou i tam výborné. Ať chutnají!
jack
Nedalo mi to a musela som skúsiť tieto guličky.Sú fakt výborné,len ja som urobila ešte malú zmenu.Pridala som do mäsovej zmesi paradajkový pretlak.Od dnes robím už len takto.Sú ľahučké,nadýchané a ten zázvor...No mňam:-)


jack
A dcére som samozrejme k nim musela urobiť paradajkovú omáčku.
1x haji
haji
To mám velkou radost, že chutná všem, milá @Jack !! Děkuji za dobré zprávy a hlavně za foto! Jsi šikulka! Mávám!
1x jack
haji
Dnes jsem dělala ze 750 g mletého bůčku, ubrala jsem vody /dala jen 1 dl/, brambory jsem měla 4 ks uvařené ve slupce a nastrouhané /2 na jemno, 2 na hrubo/, trochu jsem se pohrála i s kořením, přidala jsem kromě drveného kmínu a zázvoru /čerstvý i sušený/ i trochu chilli a sušeného mědvědího česneku. Pak jsemdala ještě dvě lžíce hladké mouky /maizeny nebylo/. Vynechala jsem jak pr.do pečiva, tak glutasol. Naplnila jsem pár posledních paprik. Do vymazaného kastrolu jsem na dno vyskládala plátky brambor, posypala trochou na jemno nakrájené cibule, uložila papriky a vlastně větší část masa rozložila okolo. Zbývající plátky brambor jsem naskládala na kolmo do masa. Zalila jsem mlékem a zapekla. Původní záměr jsem měla jiný, že rajčatovou zálivku, ale nebyly suroviny. Pokrm je voňavý, jemný a lahodný. Určo to půjde i bez paprik - zapéct jen s bramborem. Potvrzeno, je to recept krásně variabilní.
haji
@Haji (5.11.2017 14:24)
Ještě poznámka - počet vajec na gramáž masa /750 g/, tedy 3 ks jsem dodržela.
monty469
Ahoj Haji
Tak poslušne hlásim
Mäsové guľky urobené, sú výborné. Mäkkučké, nadýchané a veľmi chutné. K nim som urobila paradajkovú omáčku a zemiaky. Tak to máme radi. Adam si dal len take bez omáčky, on s paradajkami nie je kamarát. Tiež mu chutili. Vďaka za výborný a pritom jednoduchý recept. Všetci ťa pozdravujeme


haji
@Monty469 (10.11.2017 15:12)
Děkuji za pozdravení, pochvalu, foto, hlavně chutnalo! Takové hlášení mi hned udělá lepší den i náladu! U nás je tma jako v pytli už několikátý den, podzim jako když vyšije. Mávám, mějte všichni krásný zbytek dne a letí i pohlazení pro Montíka!




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia